Ochrona domu przed włamywaczami jest najważniejszym aspektem. Według badań około 30% złodziei weszło do domu ofiary przez otwarte drzwi lub otwarte okno. Aby mieć pewność, że Twój dom jest zabezpieczony, najbardziej podstawową rzeczą jest prawidłowe zamknięcie drzwi i okien.

Nie trzeba zgubić klucza, aby włamywacz miał proste zadanie w dostaniu się do twojego domu lub mieszkania!

Jeśli zgubisz klucze do domu, złodzieje mogą wejść bezpośrednio do Twojego mieszkania bez żadnego przymusowego wejścia. Chcesz wiedzieć, czy złodziejom trudniej będzie włamać się do domu, jeśli klucz będzie przechowywany w zamku?

Czy bezpieczne jest trzymanie klucza w zamku?

Absolutnie nie. Trzymanie kluczy w zamku nie jest bezpiecznym nawykiem. Jeśli jednak masz ten nawyk, powinieneś ponownie rozważyć swoje praktyki bezpieczeństwa. To całkiem naturalne, że niektórzy ludzie trzymają klucze w pobliżu drzwi wejściowych, gdy wchodzisz, być może na haczyku lub w specjalnej misce, której używasz za każdym razem.

Nie podawaj złodziejom klucza na przysłowiowej tacy

Jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ rabusie przewidują, że to zrobisz, i będą próbowali zdobyć i wyrwać klucze pozostawione w pobliżu wejścia, stosując powszechną taktykę zwaną „łowieniem ryb”. Dzięki tej technice złodzieje używają codziennych materiałów, takich jak druciane haczyki na wieszaki, aby wepchnąć klucze z drzwi wejściowych.

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia na temat Elżbiety Dmoch obiegł media. Wokalistka zespołu 2 plus 1 trafiła do szpitala. Jaki jest jej stan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mężczyźni noszący te imiona, są najwierniejsi ze wszystkich. Zdrada to ostatnia rzecz, jakiej można się po nich spodziewać