Istnieje wiele metod ułatwiających gospodyniom domowym prace domowe, na przykład pranie. Oczywiście w wyniku prania chcesz mieć rzeczy czyste, świeże i miękkie. Jednak wielokrotne pranie ulubionych rzeczy może prowadzić do pogorszenia kondycji, wyglądu i zmiany koloru. Jednak nawet najdroższa chemia gospodarcza nie zawsze poradzi sobie z takim problemem.

Dobrze poinformowane gospodynie domowe są pewne metod ludowych. Dlatego, gdy zamierzają prać rzeczy, używają liścia laurowego.

Pierwsza metoda

Weź 10 liści laurowych, umieść je w płóciennej torbie, dodaj 4 łyżki sody oczyszczonej i pamiętaj, aby mocno związać. Przed załadowaniem pralki włóż tę torbę razem z ubraniami i możesz zacząć prać. Tylko temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni.

Druga metoda

Wlej wodę do czystego garnka, dodaj liść laurowy i zagotuj, a następnie dodaj sodę oczyszczoną. Następnie pozostaw wywar na ogniu na 20 minut. Schłodzony produkt można stosować do namaczania prania.

Chociaż ubranie najwyraźniej nie jest bardzo skomplikowaną czynnością, może regularnie powodować problemy dla niektórych osób. Pranie nie może ograniczać się tylko do wrzucenia brudnej odzieży do bębna pralki, dodania pierwszego detergentu lub płynu i wciśnięcia przycisku start.

Ubrania wyprane bez odpowiedniej segregacji kolorystycznej, z niewłaściwym detergentem i w zbyt gorącej wodzie, niszczeją znacznie szybciej, pierze się gorzej, szarzeje i farbuje, co negatywnie wpływa na portfel, bo trzeba je częściej wymieniać. Jeśli zdarzy się, że ubranie odbarwi się w praniu, pomoże to w postaci liścia laurowego.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Stylista zabrał głos w sprawie stylu pierwszej damy. Jego zdaniem Agata Kornhauser-Duda powinna to jak najszybciej zmienić. Co dokładnie

O tym się mówi: Watykanista wskazuje następcę papieża Franciszka. Ma nim być Polak