Jak przypomina portal "Super Express", 10 kwietnia 2010 roku na stałe zapisał się w świadomości Polaków. To właśnie tego dnia zginęło w katastrofie samolotu 96 osób z prezydentem Lechem Kaczyńskim i pierwszą damą Marią Kaczyńską na czele. Do dziś, wspomnienia tamtych wydarzeń budzą wielkie poruszenie. Dziennikarka TVP pokazała ostatnie zdjęcie tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Aż trudno powstrzymać łzy.

To był tragiczny dzień

Katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, kosztowała życie 96 osób, w tym ówczesnej pary prezydenckiej. Choć od pamiętnego dnia, minęło już ponad 12 lat, wspomnienia tamtych wydarzeń wciąż wiele osób poruszają. Ostatnio, o tych dramatycznych chwilach przypomniała dziennikarka TVP Anna Derewienko.

Derewienko udostępniła w mediach społecznościowych ostatnie zdjęcie Lecha i Marii Kaczyńskich. Widzimy ich tuż przed tym, jak wejdą na pokład samolotu. Para prezydencka uśmiecha się do obiektywu, nieświadoma, że to ostatni raz.

"To zdjęcie jest takie radosne. Maria Kaczyńska uśmiechnięta jak zawsze. Lech Kaczyński też. Kto by pomyślał, że to zdjęcie z dnia, który okazał się jednym z najbardziej tragicznych w dziejach polskiej polityki?" - napisała w komentarzu do zdjęcia dziennikarka TVP.

Komentarze pod postem

Pod postem zamieszczonym przez Annę Derewienko, zaroiło się od komentarzy. Wiele osób przyznawało, że faktycznie był to jeden z najczarniejszych dni w polskiej historii współczesnej. Jeden z internautów stwierdził, że zdjęcie zamieszczone przez dziennikarkę, nie zostało zrobione 10 kwietnia 2010 roku.

Inna internautka zwróciła zaś uwagę na to, że doszło tu do "podwójnej tragedii". "Jedno to katastrofa smoleńska a drugie to kampania PiSu na tej katastrofie, wygrane wybory i początek destrukcji kraju przez PiS. Tragiczny dzień w dziejach Polski" - doprecyzowała komentująca.

Maria i Lech Kaczyńscy/YouTube @Polskie Radio
Maria i Lech Kaczyńscy/YouTube @Polskie Radio
Maria i Lech Kaczyńscy/YouTube @Polskie Radio

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Komornik ściga 10-letniego chłopca. Jego dług sięga 30000 złotych. Skąd wzięły się te problemy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Złożyłeś wniosek o dodatek węglowy. Do twoich drzwi może zapukać kontrola

O tym się mówi: Watykanista wskazuje następcę papieża Franciszka. Ma nim być Polak