Jak infomuje portal "O2", przed trzema laty 10-letni dziś Przemek trafił do rodziny zastępczej, która otoczyła chłopca miłością. Chłopca odebrano matce, która nadużywała alkoholu i przy tym zaniedbywała syna. Kiedy wydawało się, że Przemek może wreszcie cieszyć się beztroskim dzieciństwem, przyszedł kolejny cios - chłopiec musi spłacić długi zaciągnięte przez matkę. Sprawą zajmuje się komornik.

10-latek z ogromnym długiem

Sprawę 10-letniego Przemka przedstwili reporterzy programu "Uwaga!" TVN. Kiedy ojciec chłopca zmarł, jego matka popadła w alkoholizm i zaczęła zaniedbywać syna. Zdarzało się, że Przemek sypiał na wycieraczce lub musiał wciągać ledwie trzymającą się na nogach matkę, po schodach do ich mieszkania.

Matka zastępcza chłopca relacjonowała, że zdarzało się Przemkowi nie dostać normalnego posiłku nawet przez trzy kolejne dni. Chłopiec przyznał, że zjadał wówczas cukier, bo była to jedyna rzecz, jaka była w domu.

Gehennę Przemka zakończyła decyzja sądu o odebraniu jego matce praw rodzicielskich. Przed 3 laty chłopca umieszczono w rodzinie zastępczej, w której odnalzał potrzebne każdemu dziecku spokój, bezpieczeństwie i szczęście.

Ogromny dług

Babcia chłopca przepisała na niego mieszkanie, w którym mieszka jego matka. Kobieta nie płaci jednak czynszu i na ten moment jej zadłużenie sięga aż 30 tys. zł. Wspólnota mieszkaniowa obciążyła tym długiem chłopca.

Matka zastępcza w rozmowie z dziennikarzami "Uwagi!" TVN przyznała, że o tym, że sprawa jest w sądzie, dowiedzieli się zupełnym przypadkiem.

"Okazuje się, że już jest nakaz zapłaty, jest komornik. Nie dostaliśmy ani pozwu, ani wyroku. Nie mieliśmy okazji wytłumaczyć w sądzie, że tu chodzi o małe dziecko" - powiedziała pani Monika Brajer.

Dług każdego dnia się powiększa, co miało doprowadzić do licytacji komorniczej mieszkania, która pozbawi chłopca jego własności. Adwokat wskazuje na ewidentną winę wspólnoty mieszkniowej, która wysyłała wszelkie informacje na adres matki, a nie na faktyczny adres chłopca.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Na szczęście, w czasie realizacji programu, mama zastępcza Przemka otrzymała informację, że na ten moment licytacja komornicza jest wstrzymana i cała sprawa rozpocznie się od nowa.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Waloryzacja świadczeń w 2023 roku będzie rekordowo wysoka. Niestety nie dla wszystkich to dobra wiadomość. Z jakiego powodu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Gdy przyszłam na manicure, kontem ucha usłyszałam komentarze. "Po co tej starej ładne dłonie"

O tym się mówi: Kasia Cichopek wzbogaciła się na romansie z Maciejem Kurzajewskim. Kwoty, które zarabia zaskoczą każdego