Teraz powiem ci, dlaczego stworzyłam taką wizję. Może ktoś mnie nie zrozumie, ale to tylko moja subiektywna opinia. Tutaj starasz się o dzieci, pomagasz im finansowo, a w zamian za to jaką wdzięczność? Nie! Tylko oskarżenia i żale.

Za dużo się nasłuchałam!

Wciąż okazuje się, że jesteś zła, nawet jeśli zrobiłaś dla nich wszystko, co możliwe, poświęcając własne interesy. Nikt nie docenia tych ofiar. Dlatego doszłam do wniosku, że dzieci potrzebują mniej pomocy, aby mieć motywację do stania się niezależnymi i bogatymi ludźmi.

Często koleżanki opowiadają mi historie o tym, jak dorosłe dzieci domagają się kupna mieszkania, opłacenia drogich wakacji lub sponsorowania zakupu samochodu. Jeśli im w tym pomożesz, taka pomoc nie przyniesie korzyści, a jedynie zaszkodzi. Oczywiście, gdy dzieci są jeszcze małe i nie mogą same się utrzymać, potrzebują pomocy. Tylko niektórzy rodzice zapewniają swoim dzieciom pieniądze do późnej starości. Myślę, że to nie jest normalne.

Pomaganie przyjaciołom i kumplom to także wątpliwa misja. Oni sami proszą o radę, pytają, co robić w tej czy innej sytuacji, a następnie czynią cię winnym, jeśli ich oczekiwania nie zostały spełnione.

Z wiekiem stałam się mądrzejsza w swoim podejściu do „rozdawania” porad. Teraz mogę tylko doradzić, jeśli rozumiem temat. Jeśli nie mam kompetencji i doświadczenia, to lepiej milczeć. Po co pytać niewidomego, jak namalować portret? To samo dotyczy porad!

Jeśli chodzi o przyjaźń, najlepszym sposobem na utratę przyjaciela jest udzielenie mu rady, o którą nie prosił. Jest to nieetyczne, więc można się spodziewać, że ktoś się obrazi. W szczególności nieproszone porady nie powinny być udzielane płci żeńskiej. Kobiety są bardzo emocjonalne i ostro reagują na wszystko.

Dlaczego już nie pomagam ludziom?

1. Dzieciom nie należy pomagać, bo to utrudnia ich rozwój. Muszą być osobami niezależnymi, potrafić rozwiązywać swoje problemy i zarabiać na życie.

2. Przyjaciele nie powinni pomagać i doradzać, bo będą obrażeni lub co gorsza, będą Cię obwiniać o wszystko.

3. Jeśli tak po prostu pomagasz nieznajomym, z powodu altruizmu, po prostu wyrządzisz im krzywdę. Człowiek potrzebuje wędki, a nie ryby, należy o tym pamiętać.

4. Często ludzie czekają na rewanż za pomoc, ale ludzie są niewdzięczni, szybko zapominają o tym, co dobrego dla nich zrobili.

5. Pomoc z litości to kompletna utopia. Jeśli ktoś znajdzie się w pewnych okolicznościach, nie ma potrzeby współczuć mu, sam dokonał takiego wyboru. Co więcej, niektórzy lubią być w pozycji ofiary.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aida Kosjan-Przybysz zdradziła, czego możemy spodziewać się po osobach urodzonych w tym roku. Nie będzie z nimi łatwo

O tym się mówi: Matka dokonała straszliwego odkrycia. Niewiarygodne, co znajdowało się w halloweenowym cukierku jej 10-letniego dziecka