Zwykle Charlotte z jabłkami piecze się jesienią. Jeśli jednak chcesz zaskoczyć swoich gości, koniecznie przygotuj niezwykle pyszny włoski placek winogronowy.

Składniki:

Ciepłe mleko 250 ml;
Świeże drożdże 20 gr.;
Mąka wysokiej jakości 500 gr.;
Jajka 1 szt .;
Masło lukrecyjne 60 gr.;
Sól kuchenna 1 szczypta;
Cukier brązowy 2 łyżki;
Jakiekolwiek winogrono.

Sposób gotowania:

W czystej misce umieść podgrzane mleko, świeże drożdże i cukier, dokładnie wymieszaj i pozostaw na 10-15 minut.

Następnie do miski wsyp mąkę, szczyptę soli, jajko i roztopione masło.
Wszystko wymieszać i zagnieść jednorodne ciasto. Gotową masę przykryj folią spożywczą i odstaw na 30 minut w ciepłe miejsce.

Po pół godziny ciasto wyrośnie i podwoi się. Wyłóż naczynie do pieczenia pergaminem i włóż do niego ciasto. Umieść winogrona na cieście, lekko je dociskając. Wierzch ciasta przykryj ręcznikiem i odstaw na 10 minut.

Następnie włóż do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piecz przez 30 minut. Upieczone, pachnące ciasto udekoruj cukrem pudrem i możesz podać do stołu. Winogrona i miękkie ciasto drożdżowe dobrze ze sobą współgrają.

Smacznego!

To też może cię zainteresować: Horrendalnie wysokie ceny pogrzebów zmuszają Polaków do sięgnięcia po kredyt. Czy jest szansa, że zasiłek pogrzebowy wzrośnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Po 18 latach małżeństwa rozwiodła się. To spowodowało ogromną metamorfozę. Jak teraz wygląda