Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Kaczyński podobnie, jak tysiące Polaków udał się 1 listopada na groby bliskich. Kaczyński odwiedził cmentarz Powązkowski. Nie był sam. Kto towarzyszył prezesowi Prawa i Sprawiedliwości?

Jarosław Kaczyński pojawił się na cmentarzu

Jarosław Kaczyński w dzień Wszystkich Świętych udał się na groby swoich bliskich. Powązki odwiedził wspólnie ze swoją bratanicą Martą Kaczyńską oraz kuzynem Janem Marią Tomaszewskim. W czasie wizyty Kaczyński odwiedził grób swojej mamy Jadwigi Kaczyńskiej.

Na Starych Powązkach znajduje się także symboliczna mogiła Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie samolotu z 10 kwietnia 2010 roku. Ich ciała spoczywają w krypcie na Wawelu.

Wielu obserwatorów zwróciło uwagę na to, że prezes PiS w tym roku udał się na groby bliskich dokładnie we Wszystkich Świętych. Przed rokiem zdecydował się zrobić to na dwa dni przed świętem, chcąc zapewne uniknąć natknięcia się na tłumy Polaków. Tym razem zdecydował się świętować razem z rodakami.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Na cmentarzu nie zabrakło także ochrony, bez której Jarosław Kaczyński nigdzie się nie rusza. Liczba ochroniarzy była zdecydowanie większa niż zwykle, co może mieć związek z atakami, jakie wymierzone były w sidziby polityków PiS-u.

Marta Kaczyńska zabrała pociechy na cmentarz

Marcie Kaczyńskiej towarzyszyła dwójka jej pociech. Jej młodsza córka oraz najmłodsza z pociech, syn Stanisław Lech, który jest owocem jej trzeciego małżeństwa z biznesmenem Piotrem Zielińskim.

Marta Kaczyńska. Źródło: Youtube Telewizja Republika Kalendarz Historyczny
Marta Kaczyńska. Źródło: Youtube Telewizja Republika Kalendarz Historyczny
Marta Kaczyńska. Źródło: Youtube Telewizja Republika Kalendarz Historyczny

Na twarzach zgromadzonych widać było głęboką zadumę. Zdjęcia zrobione przez fotoreporterów znajdziecie tutaj.

To też może cię zainteresować: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki nie są już razem. Wiadomo, co stało za rozstaniem pary

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Horrendalnie wysokie ceny pogrzebów zmuszają Polaków do sięgnięcia po kredyt. Czy jest szansa, że zasiłek pogrzebowy wzrośnie

O tym się mówi: Matka dokonała straszliwego odkrycia. Niewiarygodne, co znajdowało się w halloweenowym cukierku jej 10-letniego dziecka