Jak mogliśmy zauważyć, ostatnimi czasy w internecie pojawia się coraz więcej materiałów i filmików przedstawiających księży w niekorzystnym świetle. Nie jest to nic zaskakujące, tym bardziej że wielu duchownych zasłużyło sobie na sporą dozę krytyki.

Duchowni coraz bardziej na świeczniku? To nagranie pokazuje, dlaczego tak jest

Media społecznościowe zasypane są sytuacjami, w których duchowny przedkłada procedury i obrzędy nad stan i wolą samego człowieka. Wielu księży i duszpasterzy mocno nadużywa swojej funkcji jako osoby publicznie mające i cieszyć się szacunkiem i zaufaniem.

Media wielokrotnie przytaczały sytuacje, których duchowny odprawiający obrzęd sakramentu chrztu, pomimo płaczu niemowlęcia, zanurza je w zimnej wodzie zgromadzonej w chrzcielnicy. Tym razem jednak "WP Parenting" przedstawia sytuację, w której moment kulminacyjny tylko wygląda na świadome zanurzenie dziecka w wodzie.

Na krótkim filmiku opublikowanym na Instagramie widać wyraźnie, jak dłonie duchownego w niekontrolowany sposób tracą kontakt z mokrym ciałkiem niemowlęcia, które wyślizguje mu się i ląduje twarzą w wodzie.

Reakcja kobiet obecnych przy chrzcielnicy jest natychmiastowa. Niemowlę jest w ułamku sekundy wyciągnięte z wody, a po reakcji księdza widać, że jest świadom swojej niezdarności. Na szczęście, to traumatyczne przeżycie zostało natychmiast wynagrodzone maleństwu ciepłym i suchym ręczniczkiem, oraz przyjemnym przytulaskiem bezpiecznych ramion!

Niestety, wielu duchownych celowo zanurza płaczące dzieci pod wodą, co wedle podań medialnych - często kończy się tragedią.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pożegnalne słowa Andrzeja Dudy w kościele. Wzruszająco mówił o Franciszku Pieczce. Co powiedział

O tym się mówi: Elżbieta Dmoch kiedyś była legendą w zespole Dwa Plus Jeden. Jak żyje teraz