Jak donosi Super Express, głowa państwa Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda zdecydował się na osobiste pożegnanie legendarnego artysty, aktora teatralnego i filmowego Franciszka Pieczki.

Wzruszające pożegnanie w wykonaniu Andrzeja Dudy

Aktor swego czasu otrzymał niezwykłe odznaczenie kawalera Orderu Orła Białego, a role, jakie przyszło mu zagrać, doceniane były zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Jak donoszą media ostatnie pożegnanie, w którym uczestniczył także prezydent Polski Andrzej Duda, odbyło się 29 września bieżącego roku.

Według medialnych doniesień, Andrzej Duda przybył do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy w Warszawie, gdyż uroczystości pogrzebowej nadano statusu państwowego.

Obecni tam byli także inni znani polscy aktorzy, jak Daniel Olbrychski. Świątynia pełna była osób pragnących pożegnać Franciszka Pieczkę, a wśród nich był także prezydent Andrzej Duda przyodziany w czarny garnitur.

Chcąc oddać hołd pamięci zmarłego artysty, podszedł do trumny, po czym ukląkł i – wyglądał na rozmodlonego. Jak donosi Super Express, podczas trwania uroczystości, Andrzej Duda także postanowił powiedzieć kilka ciepłych słów na temat żegnanego artysty - Wspaniały i wielki człowiek, którego żegnamy dzisiaj tutaj w Falenicy, wierzymy, że przeszedł do lepszego życia, pięknego i niezwykłego - padło z ust głowy państwa.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mieszkańcy miejscowości stracili nadzieję na ocalenie. Matka Boża ukazała się wówczas tylko dzieciom. Co im przekazała

O tym się mówi: Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" podzielili się radosną nowiną. Już nie ma odwrotu. Data została wyznaczona