Historia ta miała swój początek 10 stycznia 1871 roku. Była wojna, a Francja została zniszczona przez wojnę francusko-pruską.

Większość Francji znajdowała się pod okupacją pruską, a wróg dobrnął aż do Laval, położonego w Normandii we Francji. Następnym miejscem podboju byłaby prawdopodobnie osada Pontmain, odległa o jakieś 48 km.

Nadzieja na ocalenie prysła, jak bańka mydlana

Oprócz wojny cały obszar ogarnęła epidemia tyfusu i rozprzestrzeniała się ospa. To musiało wydawać się najgorszym czasem dla tych, którzy tam mieszkali. 11 stycznia 1871 roku, podczas bitwy pod Le Mans, Aurora Borealis (Zorza Polarna) wystawiła tajemniczy pokaz, o którym wszyscy rozmawiali.

Niektórzy czuli, że przepowiedziała coś, co miało się wydarzyć. Co więcej, około południa 17 stycznia miało miejsce trzęsienie ziemi. Ludzie zaczęli tracić nadzieję i zaczynali czuć, że ich modlitwy nie zostały wysłuchane… a przynajmniej nie zostały usłyszane. Ale niewiele wiedzieli, że ich świat się zmieni!

Nikt nie spodziewał się tego, co zostało przekazane dzieciom przez Matkę Boską

17 stycznia 1871 roku, gdy w wiosce zapadł zmrok, Matka Boska ukazała się czwórce dzieci nad stodołą na farmie rodziny Barbadette w Pontmain. Eugene, lat 12, i jej brat Józef, lat 10, byli pierwszymi, którzy zobaczyli ją na niebie. Opisali piękną damę w granatowej sukience pokrytej gwiazdami.

Na głowie miała czarną zasłonę ze złotą koroną. Dwie małe dziewczynki, Francoise Richer, lat 11 i Jeanne Marie LeBosse, lat 9, również widziały ją na niebie. Na dużym białym sztandarze, który rozwinął się pod stopami Matki Bożej, pojawiła się pisemna wiadomość.

"Módlcie się moje dzieci. Bóg wkrótce odpowie"

Ludzie otrzymali wiadomość, że Bóg wysłuchał ich modlitw i wkrótce odpowie na ich potrzeby. Pojedyncze objawienie trwało trzy godziny. W ciągu jedenastu dni Prusy w tajemniczy sposób wycofały swoje wojska. Podpisano rozejm i wojna się skończyła – Pontmain i Francja zostały oszczędzone.

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Meghan Markle znowu znalazła się w ogniu krytyki. W taki sposób miała się zachowywać podczas spotkań z sympatykami brytyjskiej rodziny królewskiej

Sprawdź również ten artykuł: Klan Kardashianów jest wart miliardy dolarów. Kto zarabia najwięcej spośród członków najpopularniejszej rodziny celebrytów świata