Od kiedy pierwszy filozof postanowił złamać panujące zasady i sprawdzić, co tak naprawdę straszy całą wioskę za grzmiącą górą, ludzkość coraz śmielej zwraca swe oczy na prawa, jakimi rządzi się natura.

Niezwykłe zjawiska pogodowe uchwycone na zdjęciach

Przestano wierzyć na słowo w to, że to gniew bogów sprawia, że niebo rozbłyskuje, pękając światłem na pół lub w to, że niezadowoleni bogowie sprawiają, że robi się nagle ciemno w samym środku dnia.

Miłośnicy natury i łowcy burz dobrze wiedzą, jak piękna może być w swej potędze i sile przyroda. Internet usiany jest materiałami zawierającymi uwiecznione zjawiska atmosferyczne, które kiedyś uczeni wykorzystywali, aby kontrolować niczego nieświadomą tłuszczę.

Niesamowite układy i formy chmur, tajemnicze świetliste kształty na horyzoncie, czy tańczące na nieboskłonie barwy, uchwycone zostały zarówno przez profesjonalnych fotografów, jak i zapalonych amatorów fotograficznych przygód.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez . (@piekno_swiata12)

Każdy chociaż raz w życiu widział tęczę, która pojawia się, gdy świeci słońce podczas deszczu lub mżawki. Ulotny efekt można także uzyskać, kierując strumień rozproszonych kropel wody w stronę słońca.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez lovephotos (@lisa_m_78)

Taki efekt powstaje również w górach, gdy cząsteczki wilgoci unoszą się w powietrzu. Wówczas rzucając cień, możemy w oddali ujrzeć anielską postać.

Widmo Brocken, to jedno z wielu cudów, jakimi dzieli się z nami potężna Matka Natura. Wielu górskich wędrowników miało szansę ujrzenia i uchwycenia w obiektywie tego barwnego i świetlistego zjawiska.

Jedną z platform, na której wiele grup kochających Matkę Naturę publikuje niezwykłe zdjęcia, jest Reddit. Można tam zobaczyć zjawiska, które występują w innych rejonach świata, a my na szczęście możemy je oglądać w katastroficznych filmach. Zrobienie takich zdjęć wymaga ogromnej wiedzy i odwagi!

Widzieliście kiedyś coś podobnego na własne oczy?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Afera po pożegnaniu Elżbiety II. Jeden z polityków obecnych na uroczystościach, opublikował w sieci coś oburzającego. O co poszło

O tym się mówi: Niebawem czeka nas zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie to nastąpi. Czy to już ostatni raz, kiedy przesuniemy wskazówki w naszych zegarach