La Salette to mała wioska w Alpach Delfinów, na wysokości 1800 metrów, w południowo-wschodniej Francji, niedaleko Grenoble. Przesłanie Maryi jest symboliczne i stanowi zagadkę.

Nie można tego zrozumieć, dopóki nie nastąpią przepowiedziane wydarzenia

Dziś te wydarzenia rozgrywają się na naszych oczach. Aby zrozumieć apokaliptyczny język Maryi i rozpoznać tożsamość Antychrysta i Bestii, o których mówi w tym orędziu, należy poznać zawartość „Klucza Apokalipsy”.

W swoim orędziu Maryja nieustannie odwołuje się do Ewangelii i Księgi Apokalipsy św. Jana. Mówi o „Bestii” (Ap 13/17), która jest Antychrystem (1 J 2,22); przedstawi się jako „zbawiciel” i zwiedzie wielu chrześcijan.

Dlatego Matka Boża z całą mocą wyraża ponure zwiedzenie w stosunku do zwierzchników zakonnych, których „inteligencja została przyćmiona przez diabła”. Nie są w stanie rozpoznać zapowiedzianego w Biblii Antychrysta, pozostawiając mu swobodę działania i zwodzenia ludzi. W ten sposób Najświętsza Maryja Panna rzuca apel do wszystkich swoich prawdziwych dzieci, „Apostołów Końca Czasów”, o walkę z tym wrogiem Jezusa.

Melanie opublikowała swoją rozszerzoną wersję w 1879 r. za zgodą biskupa Zoli (ze wsi Lecce we Włoszech). Rzym oficjalnie uznał ją 6 czerwca 1922 r. La Salette jest w rzeczywistości aktywnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Wszystko zaczęło się 19 września 1846 roku. Melanie i Maximin byli na polach ze swoim stadem. Byli przerażeni, gdy zobaczyli, jak kilka metrów dalej pojawia się świetlista kula, a z jej środka promienieje kobieta, która siedziała, płacząc, z twarzą w dłoniach. Pani wstała wtedy z wielką godnością i podeszła do dzieci.

Jej twarz była smutna, ale pogodna. Mówi im: „Zbliżcie się moje dzieci; Jestem tutaj, aby ogłosić wam ważne wieści. Jeśli mój lud nie chce się poddać, jestem zmuszona puścić rękę mojego Syna. Jest tak ciężka, tak ciężka, że nie mogę jej już utrzymać. [...] Biada kapłanom i oddanym Bogu, którzy swoją niewiernością i niegodziwym życiem ponownie krzyżują mojego Syna! [...]"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebawem czeka nas zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie to nastąpi. Czy to już ostatni raz, kiedy przesuniemy wskazówki w naszych zegarach

O tym się mówi: Do jednego ze szpitali trafiła kobieta w zaawansowanej ciąży. Była pod wpływem dopalaczy. Jej dziecka nie udało się uratować