Jak przypomina portal "Pomponik", 5 września wszystkich zaskoczyła informacja o tym, że Jacek Kurski został zdymisjonowany z fotela prezesa TVP. I choć sam Kurski przekonuje, że decyzja ta była z nim konsultowana przez "jego środowisko polityczne", to wielu nie do końca wierzy w te zapewnienia. Niezależnie od tego, dla wielu gwiazd Telewizji Polskiej i artystów, którzy mogli liczyć na przychylność Kurskiego, to trudny czas. Głos w sprawie zabrała Ida Nowakowska.

Ida Nowakowska wiele zawdzięcza Jackowi Kurskiemu

Ida Nowakowska debiutowała w stacji TVN, gdzie wzięła udział w programie "You can dance". Choć nie wygrała tanecznych zmagań, to udało jej się wślizgnąć do świata mediów. Za prezesury Jacka Kurskiego, Nowakowska mogła w TVP naprawdę rozwinąć skrzydła i spróbować swoich sił w wielu różnych programach i formatach.

Nowakowska jest nie tylko współprowadzącą "Pytania na śniadanie", ale także zasiada w jury programu "Dance Dance Dance". To jej powierzano prowadzanie imprez i ogłaszanie punktacji w czasie konkursów Eurowizji. Teraz Ida Nowakowska opowiedziała szczerze o tym, jak wygląda praca w TVP po odejściu Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski, Ida Nowakowska/YouTube @Najnowsze Wiadomości 24h
Jacek Kurski, Ida Nowakowska/YouTube @Najnowsze Wiadomości 24h
Jacek Kurski, Ida Nowakowska/YouTube @Najnowsze Wiadomości 24h

Ida Nowakowska nie kryje zaskoczenia

"Dla wszystkich było to jakimś zaskoczeniem. Natomiast jak na razie trudno powiedzieć, jak te zmiany wpływają na nas, bo u nas wszystko się toczy, jak się toczyło" - powiedziała Nowakowska w romowie z portalem "Jastrząb Post".

Ida Nowakowska nie szczędziła pod adresem byłego prezesa komplementów. Jej zdaniem Jackowi Kurskiemu udało się stworzyć "silną" telewizję "na wysokim poziomie". Kurski zaimponował swojej podwładnej ambicją oraz tym, że poważnie traktował misyjną funkcję TVP.

Przyznała, że stara się nie myśleć o tym, co może zrobić nowy prezes. Nieustannie stara się koncentrować na pracy i dawaniu z siebie wszystkiego. Ma nadzieję, że to zapewni jej możliwość pozostania w stacji.

Myślicie, że gwiazdy cenione przez Jacka Kurskiego mogą liczyć na podobną przychylność u nowego prezesa? A może podzielą los gwiazd disco polo, których nowy prezes nie zamierza aż tak promować?

To też może cię zainteresować: Agata i Andrzej Duda żegnają królową Elżbietę II. Ramię w ramię z Bidenami, stają się hitem zagranicznej stacji telewizyjnej. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nasi sąsiedzi informują o wycieku w elektrowni jądrowej. Pojawił się oficjalny komunikat strony polskiej. Czy mamy powody do obaw

O tym się mówi: Adam Niedzielski zapowiedział ważne zmiany dla pacjentów. Mają zacząć obowiązywać już od 1 października. O jakich zmianach mowa