Wielka Brytania żegna się z królową Elżbietą II majestatycznym pogrzebem przesiąkniętym tradycją i pożegnaniem odzwierciedlającym szeroką popularność, jaką udało jej się zachować podczas jej niezwykłego, siedemdziesięcioletniego panowania.

Polska para prezydencka godnie reprezentowała nasz kraj na pogrzebie królowej Anglii

Tysiące ludzi zgromadziło się w Opactwie Westminsterskim i ulicach na 40-kilometrowej trasie procesji z centrum Londynu do Windsoru, mając nadzieję, że rzuci okiem na obwieszoną flagą trumnę władczyni, która podróżuje karawanem do jej miejsca spoczynku w kaplicy św. Jerzego na terenie zamku Windsor.

Choć śmierć królowej Elżbiety, najdłużej panującej brytyjskiej monarchy, była spodziewana i starannie opracowana od lat – układy pogrzebowe o kryptonimie „Operacja London Bridge” były długo przedmiotem spekulacji. Przedstawiciele wielu krajów europejskich złożyli kondolencje rodzinie królewskiej i poddanym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Andrzej Duda także to zrobił.

Tymczasem polskojęzyczne media przekazują, że polska para prezydencka, tuż obok reprezentantów Stanów Zjednoczonych, olśniła internautów elegancją i wyważonym stylem.

Oddając hołd zmarłej królowej i okazując szacunek nowemu królowi i członkom rodziny królewskiej, Agata i Andrzej Duda zrobili to w imieniu milionów Polaków. Stojąc nad katafalkiem, na wyznaczonym miejscu balkonowym, skłonili głowy w hołdzie królowej. Ich przybycie i całą resztę, telewizja BBC emitowała na żywo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Błąd kierowcy będzie go sporo kosztować. Policjanci nałożyli na mężczyznę niezwykle wysoki mandat. Powód zadziwia

Jak informował portal „życie.news”: Cała Polska szuka trójki nastolatków. Nikt nie wie, co stało się z Nikolą, Vanessą i Fabianem. Do dziś nie wrócili do domów i nie ma z nimi kontaktu