Jak podaje portal "Super Express", Adam Niedzielski poinformował o zmianach, jakie mają wejść w życie wraz z dniem 1 października. Dotyczą one zmian w funkcjonowaniu lekarzy rodzinnych. O jakich dokładnie zmianach mowa?

Adam Niedzielski mówi o czekających nas jesienią wyzwaniach

Adam Niedzielski w rozmowie z Jackiem Prusinowskim wskazał, że jego resort, podobnie zresztą, jak cały rząd będzie starał się zachęcić Polaków do szczepień przeciw Covid-19. Podkreślił, że wciąż zbyt mało osób zdecydowało się zaszczepić czwartą dawką i niezbędne jest zintensyfikowanie działań propagujących szczepienia.

"Lepiej się zaszczepić niż grać w ruletkę, czy wirus mnie trafi, czy też nie" - powiedział szef resortu zdrowia w "Sednie sprawy". Jednocześni Niedzielski zaznaczył, że w dalszym ciągu notujemy sporo przypadków zakażeń koronawirusem.

Tylko we wtorek 20 września zanotowaliśmy 7677 przypadków i po raz pierwszy od początku miesiąca zanotowano niewielki spadek liczby zakażonych.

Zmiany w funkcjonowaniu lekarzy POZ

Adam Niedzielski przypomniał, że od jakiegoś czasu zniesiono limity pacjentów do lekarzy specjalistów. Niestety liczba specjalistów i ich możliwości są ograniczone, w związku z czym ministerstwo zdrowia zdecydowało o tym, żeby lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogli przeprowadzać więcej badań.

Niedzielski zaznaczył, że oczywiście nie będzie tak, że każdy lekarz rodzinny będzie mógł pozwolić sobie na przeprowadzenie wszystkich tych badań, bo ograniczenie stanowi infrastruktura danej placówki POZ.

Pacjent, lekarz/YouTube @Doktor Michał
Pacjent, lekarz/YouTube @Doktor Michał
Pacjent, lekarz/YouTube @Doktor Michał

Zdecydowano się również wprowadzić konsultacje lekarzy rodzinnych z lekarzami specjalistami, które będą się odbywały nawet w czasie wizyty w przychodni POZ.

Co sądzicie o proponowanych zmianach?

To też może cię zainteresować: Kate Middleton i Rose Hanbury twarzą w twarz w świątyni. Niewygodna chwila z domniemaną kochanką księcia Williama

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przejmujący gest księcia Karola w czasie ostatniego pożegnania królowej Elżbiety II. Trudno się nie wzruszyć

O tym się mówi: Nasi sąsiedzi informują o wycieku w elektrowni jądrowej. Pojawił się oficjalny komunikat strony polskiej. Czy mamy powody do obaw