Jak przypomina portal "Jastrząb Post", w poniedziałek 19 września odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Monarchinii została pochowana w krypcie na Zamku Windsor, a w jej ostatnim pożegnaniu wzięła udział rodzina królewska, a także liczni dygnitarze z całego świata. Uroczystości żałobne były transmitowane w telewizji i Internecie. Uwagę wszystkich przyciągnęła odręczna notatka umieszczona na grobie zmarłej królowej. Zostawił ją najstarszy syn monarchinii - król Karol III. Co napisał?

Koniec epoki

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w swojej szkockiej posiadłości Balmoral. Nieco ponad dobę po odejściu monarchinii, Rada Akcesyjna mianowała nowego władcę, którym - został najstarszy syn królowej, Karol III. Nowy monarcha, pomimo żałoby, musiał wypełniać nałożone na niego obowiązki.

W ostatnią drogę królowa Elżbieta II wyruszyła w poniedziałek 19 września z Opactwa Westminsterskiego do Zamku Windsor, gdzie w krypcie złożono trumnę z jej ciałem. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 12:00 czasu polskiego, nabożeństwem odprawionym w Opactwie Westminsterskim.

W kondukcie żałobnym znalazł się król Karol III, a także trójka jego rodzeństwa: księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward. Za nimi szli również następca tronu książę William i jego młodszy brat Harry. Dla wszystkich członków rodziny królewskiej były to niezwykle trudne chwile, kiedy musieli pożegnać osobę, która była z nimi przez całe ich życie.

Poruszający gest księcia Karola

Dla króla Karola i jego rodzeństwa śmierć matki była ogromnym ciosem. Idąc za jej trumną monarcha nie był w stanie powstrzymać łez, co uchwyciły obecne przez cały czas kamery. Najstarszy syn królowej zdecydował się również zostawić na trumnie odręcznie zapisaną wiadomość.

"Pamięci kochającej i oddanej – Karol R" - można było przeczytać na liściku, dołączonym do bukietu kwiatów zdobiącego trumnę żegnanej przez syna matki.

Was też poruszył gest króla?

To też może cię zainteresować: Kate Middleton i Rose Hanbury twarzą w twarz w świątyni. Niewygodna chwila z domniemaną kochanką księcia Williama

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Program "Rolnik szuka żony" żegna Krzysztofa Pachuckiego. Wzruszające chwile podczas premiery 9 sezonu

O tym się mówi: Anna Cieślak szczerze opowiedziała o swoim małżeństwie z Edwardem Miszczakiem. Mało kto zakładał, że tak wygląda rzeczywistość