Jak przypomina portal "Super Express", w piątek 23 września rozpocznie się jesień. Aura ostatnich dni nieuchronnie wskazuje, że powinniśmy pożegnać się z letnią pogodą. Czy jednak faktycznie? Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawili prognozę długoterminową, która wskazuje, jakiej pogody możemy spodziewać się jesienią 2022 roku.

Jesień 2022 w Polsce - czego możemy się spodziewać?

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z iście jesienną aurą. Pojawiały się burze, intensywne opady deszczu, a temperatura mocno spadła. Synoptycy IMGW wskazują, że październik przyniesie temperaturę, która mieścić będzie się w normie wieloletniej (norma z lat 1991-2020).

Opady mają przekroczyć normę, choć jedynie w północno-zachodniej części kraju.Dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia meteorolodzy z IMGW prognozują opady niższe niż norma wieloletnia dla wskazanych obszarów.

Jesienna aura/YouTube @Ryszard2601
Jesienna aura/YouTube @Ryszard2601
Jesienna aura/YouTube @Ryszard2601

Jaki będzie pogodowo listopad 2022 roku?

Z prognoz długoterminowych wynika, że temperatury w listopadzie także będą mieścić się w normie wieloletniej dla tego okresu. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć temperatury powyżej zera, sięgające kilku stopni.

Nico większej liczby opadów meteorolodzy spodziewają się po raz kolejny w północnej części Polski (głównie na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim). W przeciwieństwie do października, nigdzie suma opadów nie będzie mniejsza niż norma wieloletnia, czyli o parasolach lepiej nie zapominać.

Jaki będzie grudzień 2022 roku?

Synoptycy z IMGW wskazują, że w grudniu tego roku możemy spodziewać się temperatur wyższych niż norma wieloletnia dla tego okresu. To oznacza, że po raz kolejny nie ma się co spodziewać białych Świąt Bożego Narodzenia.

Warto jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody, obarczone są dużym ryzykiem błędu i to, że na ten moment modele pokazują taką aurę, nie oznacza, że faktycznie z taką pogodą będziemy mieli do czynienia.

Chcielibyście, żeby prognozy te się sprawdziły?

To też może cię zainteresować: Joanna i Krzysztof Ibiszowie przywitali na świecie swoje pierwsze dziecko. "Mama i dzidziuś czują się dobrze"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jerzy Połomski przerywa milczenie. Piosenkarz zwrócił się do swoich wielbicieli. Co powiedział

O tym się mówi: Przed ostatnim pożegnaniem królowej Elżbiety II, pojawiło się specjalne oświadczenie króla Karola III. Co się w nim znalazło