Nieobiektywne traktowanie? Spór dotyczący tytułu dla Archiego i Lilibet staje się coraz bardziej gorący. Gdy odeszła królowa Elżbieta małżonkowie mieszkający poza Anglią wojują o tytuły królewskie dla Archiego i Lilibet.

Co z królewskimi tytułami dzieci Harry'ego - syna króla?

Zamiana tytułów nastąpiła po śmierci królowej Elżbiety. Archie i Lilibet stali się obecnie Księciem i Księżniczką, wszelako nie mają praw do tytułowania się Jego Królewską Wysokością ani Jej Królewską Wysokością. Media ustaliły, że - „To jest umowa – mogą być księciem i księżniczką, ale nie JKW, albowiem nie pracują w rodzinie królewskiej”.

Decyzję podjęto po „mnóstwie rozmów w ciągu ostatniego tygodnia". Rodzina królewska była nieugięta w tym temacie, co rozwścieczyło Harry'ego i Meghan.

Meghan po raz pierwszy wypowiedziała się przeciwko zasadom tytułu i bezpieczeństwu dla swoich dzieci w swoim wywiadzie dla Oprah w marcu 2021 r. Meghan i Harry wyjaśnili, w jaki sposób brak tytułu księcia Archiego doprowadził do komplikacji dla nich z rodziną królewską. „Mówili, że nie chcą, aby był księciem lub księżniczką, co różniłoby się od protokołu, i że nie otrzyma ochrony” – dodała Meghan.

Według Ludu, zgodnie z obecnymi wytycznymi, prawnukami monarchy nie są księciem i księżniczką, z wyjątkiem dzieci najstarszego syna księcia Karola, który był pierwszym w kolejce do tronu. Ten wyjątek jest powodem, dla którego książę William, który jest teraz pierwszy w kolejce do tronu i dzieci Kate Middleton to książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Kiedy król Karol odziedziczył tron, Archie i Lilibet zostali księciem i księżniczką, teraz gdy Harry jest synem króla.

To też może cię zainteresować: Książę Harry ponownie zderzył się z królewską rzeczywistością. Ten zakaz bardzo go zabolał. Chodzi o mundur

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek zdecydowała się na zmianę nazwiska. Jak na tę decyzję zareagował jej były mąż