14 września bieżącego roku, w środę został zaprezentowany raport Gov-Tech w gmachu warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Jak się okazuje, ministerstwo edukacji i nauki postanowiło, że młodzież w szkołach ponadpodstawowych będzie uczyć się przedmiotu o nazwie biznes i zarządzanie.

Przemysław Czarnek chce, aby na maturze uczniowie pracowali w grupach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził mediom, że nowy przedmiot będzie miał charakter praktyczny w obszarze przedsiębiorczości rozumianej ogólnie pod względem każdego obszaru życia.

Jak stwierdził, rząd chce, aby na egzaminie maturalnym przedmiot biznes i zarządzanie także miał charakter praktyczny. Polityk zaznaczył, że podczas egzaminu maturalnego młodzież miałaby na tym przedmiocie pracować w grupach.

Pomysł ten nazwał nowością na niespotykaną dotąd skalę. Zaznaczył także, że wprowadzenie nowego przedmiotu związanego z biznesem i zarządzaniem będzie dotyczyło szkół ponadpodstawowych. Jak się okazuje, rządzący chcą, aby 1 września przyszłego roku nowy przedmiot biznes i zarządzanie wskoczył w miejsce przedmiotu o nazwie przedsiębiorczość.

Jeśli będą mieli nową podstawę programową i pokazane nowe metody nauczania oraz możliwość współpracy z organizacjami przedsiębiorców, bardzo dobrze sobie z tym poradzą - powiedział o nauczycielach z podstaw przedsiębiorczości, którzy będą musieli przejąć nowy przedmiot kosztem starego.

To też może cię zainteresować: O Jarosławie Kaczyńskim znów mówią wszyscy. Tym razem to nie jego słowa wzbudziły ogromne emocje. Poszło o buty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny zrecenzował program Dody. Padły wyjątkowo mocne słowa. Piosenkarka z pewnością nie pozostawi tego bez komentarza