Bogumiła Wander i jej brat Włodzimierz Wander byli w dzieciństwie i później bardzo harmonijnym i zgranym rodzeństwem. Oboje zrobili telewizyjną karierę, lecz w zupełnie różnych dziedzinach.

To brat namówił Bogumiłę Wander, by spróbowała swoich sił jako prezenterka telewizyjna

Dzięki bratu, Bogumiła zgłosiła się na konkurs, który zaowocował kilkoma dekadami pracy przed kamerami Telewizji Polskiej, jako prezenterka i spikerka. Włodzimierz Wander natomiast, zdobył sławę dzięki propagowaniu rock-end-rollowego bigbitu, chociaż zaczynał jako muzyk jazzowy.

Po wyjeździe z Polski, muzyk zaczął działać, jako właściciel klubu muzycznego Cardinal Club, który uchodził w Chicago za najlepszy. Do kraju przybywał niezwykle rzadko, jednak gdy już zawitał w Polsce, natychmiast odwiedzał siostrę.

Bogumiła Wander, zanim dopadła ją ta sama choroba, co brata, pięknie go wspominała w jednym z wywiadów - W dzieciństwie i młodości byliśmy ze sobą bardzo zżyci. Poznałam dzięki niemu mnóstwo wspaniałych ludzi, bo zabierał mnie ze sobą na festiwale do Opola, na koncerty. To on namówił mnie, żebym wysłała swoje zdjęcie do telewizji na konkurs na prezenterkę - wyjawiła z nostalgią gwiazda TVP.

Spikerka nie zdążyła pożegnać brata. Zapadła na tę samą chorobę

Niestety, Włodzimierz Wander utknął w Stanach Zjednoczonych, uwięziony we własnym świecie przez chorobę Alzheimera, która sprawiła, że ostatnie chwile życia spędził w poczuciu wyobcowania i osamotnienia. Nie rozpoznawał nawet własnej córki.

Siostra muzyka pragnęła udać się do niego, aby się z nim pożegnać, wiedząc, że jego dni są już policzone, jednak sama zachorowała na dokładnie to samo. Do teraz ma kłopot z pamięcią, jest pod stałą opieką specjalistyczną, jednak przypuszcza się, wedle doniesień Pomponika, że gwiazda nawet nie ma pojęcia, że jej ukochany brat zmarł jesienią 2020 roku.

Ostatni raz widzieli się w 2009 roku, gdy zjawił się w Polsce z okazji gdańskiego jubileuszowego koncertu Polan.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pierwszy w tym sezonie opad śniegu w Polsce jest już za nami. Gdzie zrobiło się biało. Czy to zapowiedź szybszego nadejścia zimy

O tym się mówi: W przyszłym roku na konta seniorów może trafić na 700 zł. Na dodatkowe pieniądze nie mogą liczyć jednak wszyscy emeryci