Żałobnicy, którzy pragną złożyć hołd zmarłej królowej, zostali uprzedzeni, iż możliwa jest konieczność stania w kolejce przez noc, aby przejść obok jej trumny.

Trumna Elżbiety II będzie teraz spoczywać w katedrze św. Idziego w Edynburgu , aby mieszkańcy Szkocji mogli złożyć hołd. Następnie stanie w Pałacu Westminsterskim.

To wszystko czeka tych, którzy chcą pożegnać zmarłą królową

Trumna królowej spocznie najpierw w Katedrze Św. Idziego w Edynburgu, strzeżonej przez Czuwanie z Królewskiej Kompanii Łuczników. Elżbieta II będzie wtedy leżała w pałacu Westminsterskim.

Westminster Hall został zbudowany w 1097 roku przez Wilhelma II, a jego imponujący dach z belki młotowej pochodzi z czasów panowania Ryszarda II pod koniec XIV wieku.
W Szkocji żałobnicy będą mogli przejść obok trumny w katedrze św. Idziego od około 17:30 w poniedziałek 12 września do 15:00 we wtorek 13 września.

Trumna Elżbiety II w Westminster Hall zostanie otwarta dla publiczności o godzinie 17:00 w środę i pozostanie otwarta 24 godziny na dobę, aż do zamknięcia o 6.30 rano w poniedziałek 19 września - w dniu pogrzebu zmarłej królowej.

Żałobnicy zostaną poproszeni o płynne przechodzenie obok trumny, bez zatrzymywania się, aby umożliwić to jak największej liczbie osób. Kiedy ludzie złożą wyrazy szacunku, są proszeni o odejście od wejść i udrożnienie przejścia, aby kolejka mogła płynąć dalej.

To też może cię zainteresować: Nie milkną echa dymisji Jacka Kurskiego. Co jego odejście z TVP oznacza dla Zenka Martyniuka i wielu innch gwiazd

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ruszyły kontrole płatników abonamentu RTV. Pod lupą są głównie dwie grupy społeczne. Jakie kary grożą za używanie odbiorników bez opłaty