Jak informuje portal "Interia", grzybobranie na Dolnym Śląsku skończyło się imponującą ilością zebranych grzybów. Trwająca 4 godziny wyprawa skończyła się zebraniem 780 prawdziwków! Zdjęcia z grzybobrania robią piorunujące wrażenie. Zresztą, przekonajcie się sami!

Dolnośląskie lasy i gigantyczny wysyp grzybów

Mieszkający w okolicach Bolkowa pan Marcin w zaledwie 4 godziny zebrał imponującą liczbę prawdziwków, która sięgała blisko 800 sztuk! Wybierając się do lasu, mężczyzna nie bierze ze sobą tylko jednego koszyka. Dba o to, aby mieć ich ze sobą co najmniej kilka.

Wiele osób, widząc zdjęcie jego imponującego zbioru, podejrzewało, że ma do czynienia z fotomontażem. Pan Marcin przyznaje, że nie tylko jemu tak się poszczęściło. Mieszkańcy jego regionu wracając z lasów mają pełno kozaków i prawdziwków. "To, co dzieje się teraz w lasach, to szaleństwo" - powiedział w rozmowie z "Interią" pan Marcin.

Prawdziwki zebrane przez pana Marcina/interia.pl
Prawdziwki zebrane przez pana Marcina/interia.pl
Prawdziwki zebrane przez pana Marcina/interia.pl

Mężczyzna przyznał, że przed nim teraz przygotowywanie przetworów i suszenie zebranych grzybów, tak by ich smakiem móc się cieszyć także po zakończeniu sezonu grzybobrania.

O tym warto pamiętać, idąc na grzybobranie

Wybierając się na grzyby, warto pamiętać o kilku prostych zasadach, których przestrzeganie zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Najważniejsze jest to, aby zbierać tylko te grzyby, które faktycznie znamy. Jeśli nie jesteśmy pewni danego okazu, nie bierzmy go ze sobą, lub dokonajmy jego weryfikacji w lokalnym Sanepidzie.

Należy zbierać tylko w pełni wykształcone grzyby, młode osobniki stają najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach pomyłek. Zbierajmy grzyby tylko na obszarach, na których jest to dozwolone, co pozwoli nam uniknąć mandatu.

Nie należy zbierać grzybów w rowach, a także przy drogach, bo będą one miały w sobie dużą ilość metali ciężkich, które wchłonęły z otoczenia.

Grzyby/Grzybobranie/Youtube
Grzyby/Grzybobranie/Youtube
Grzyby/Grzybobranie/Youtube

A wy, byliście już na grzybobraniu? Możecie się pochwalić tak spektakularnym zbiorem, jak pan Marcin?

To też może cię zainteresować: Zatrważające wyniki badań mięsa w największych sieciach handlowych. 99 procent mięsa z kurczaka dotknięte jest chorobą białych włókien

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Don Vasyl mocno reaguje na decyzję nowego prezesa TVP. Czym podpadł mu następca Jacka Kurskiego

O tym się mówi: Wiadomo, kto towarzyszył królowej Elżbiecie II w ostatnich chwilach jej życia. Kogo przy niej zabrakło

Jest to potwierdzenie tego, że obecnie to na Dolnym Śląsku mamy do czynienia z ogromnym wysypem grzybów.