Już raz został odwołany ze stołka prezesa, w tym samym roku, w którym go powołano. Na jego szczęście komisja zmieniła zdanie i przywróciła Jacka Kurskiego z powrotem do zarządu TVP jako prezesa.

Ile zarobił Jacek Kurski jako szef TVP?

Gdy odwołano go po raz drugi, na mocy wyniku głosowania, w którym wedle mediów wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości byli za zmianą prezesa, w kuluarach zawrzało o powodach takiej decyzji, a także o oświadczeniu Jacka Kurskiego, jakie opublikował na Twitterze, zaraz po tym, jak wieść rozniosła się w mediach i w Internecie.

Według byłego szefa Telewizji Polskiej, stacja obecnie jest potężniejsza niż kiedykolwiek. Jest wspanialsza i z licznymi sukcesami na swoim telewizyjnym koncie. Chwalił się osiągnięciami, innowacjami, jakie wprowadzono za jego kadencji, a przede wszystkim stanowczo zaznaczył, że decyzja o odejściu była obopólna, a obecnie czekają na niego nowe wyzwania i zadania zawodowe.

Skoro już wiemy, że Jacek Kurski przestał być prezesem, tabloidy zaczęły ostrą analizę zarobków, jakimi może pochwalić się Jacek Kurski z okresu jego kadencji jako szefa zarządu Telewizji Polskiej.

Jak się okazuje, w "granicznym" 2018 roku, ówczesny prezes TVP zarobił siedem razy więcej, niż wynosiła wówczas średnia krajowa, co dało miesięcznie 34 tysiące złotych. Przy założeniu równych zarobków dwuosobowego zarządu, Jackowi Kurskiemu przypadły cztery miliony złotych.

Odprawa, jaką Jacek Kurski otrzymał według doniesień Pudelka, to trzy miesięczne pensje otrzymywane przez prezesa Telewizji Polskiej.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Rząd szykuje spore zmiany dla właścicieli nieruchomości. Zapłacą nie tylko ci, którzy sprzedają swoją nieruchomość. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wróżka Aida nie ma wątpliwości. To zacznie się dziać już 9 września. O czym mowa