Jak mogliśmy czytać w wielu komentarzach na mediach społecznościowych, Jacek Kurski i jego ulubieńcy nie byli ostatnimi czasy zbyt hojnie obdarzeni sympatią widzów Telewizji Polskiej.

Odbyło się głosowanie za odwołaniem Jacka Kurskiego. Zastąpił go obecny członek zarządu Mateusz Matyszkowicz

Teraz gdy media obiegła sensacyjna wiadomość o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej, tabloidy analizują, kim tak właściwie jest nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz, który już kiedyś piastował stanowisko szefa TVP.

Jak możemy wyczytać w prasie i na mediach społecznościowych, podczas głosowania w sprawie odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska, "za" byli wszyscy głosujący z ramienia Prawa i sprawiedliwości. Nowego prezesa Telewizji Polskiej natomiast powołano bez głosowania.

Kim w takim razie jest Mateusz Matyszkowicz, że kolejny już raz objął stołek prezesowski? Jak donosi Wirtualna Polska, nowy prezes Telewizji Polskiej przez trzy lata był członkiem zarządu stacji telewizyjnej, natomiast wcześniej piastował stanowisko między innymi dyrektora TVP Kultura i redaktora naczelnego kwartalnika Fronda Lux.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez TVP Kultura (@tvp_kultura)

Teraz Rada Mediów Narodowych postanowiła zastąpić Jacka Kurskiego Mateuszem Matyszkowiczem, po sześciu latach prezesury Jacka Kurskiego. Przypomnijmy, że został on prezesem telewizji Polskiej w styczniu 2016 roku, a już w sierpniu został odwołany. Radzie Mediów Narodowych zajęło wówczas dwie godziny, aby zmienić swoją decyzję i przywrócić Kurskiego na jego nowe stanowisko prezesa.

Ile czasu tym razem Mateusz Matyszkowicz pocieszy się funkcją prezesa TVP?

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW