Eksperci powiedzieli, kiedy należy spodziewać się burz magnetycznych, w pierwszym miesiącu jesieni. Słońce jest ostatnio bardzo ciche. Burze zdarzają się bardzo rzadko, ale we wrześniu wszystko może się zmienić.

Niestety nie da się przewidzieć burzy ze stuprocentową dokładnością, zwłaszcza na tydzień lub kilka tygodni.

Kiedy spodziewane są burze magnetyczne we wrześniu 2022 roku?

W pierwszym miesiącu jesieni burza magnetyczna może wystąpić na początku miesiąca, silna krótkotrwała burza w połowie miesiąca, a burza przedłużająca się pod jego koniec.
Na początku miesiąca aktywność Słońca powinna wzrosnąć. Jeśli dopisze nam szczęście, to wiatry słoneczne polecą w kierunku przeciwnym, niż nasza planeta – Ziemia nie stanie im na drodze.
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Dar Tanner (@dartanner)

Istnieje możliwość, że wiatr częściowo dotknie Ziemi, więc od 4 do 6 września należy uważnie monitorować aktywność geomagnetyczną.
To samo należy zrobić w okresie od 12-13 września do 18-20 września. Dokładność takiej prognozy jest niewielka, ale silny i krótki wyrzut energii słonecznej może być skierowany bezpośrednio na Ziemię.
Istnieje również opinia, że ​​Słońce wykaże przedłużoną aktywność pod koniec miesiąca, powodując tym samym, przedłużone wzbudzenie magnetosfery Ziemi. Może nawet nie zamienić się w pełnoprawną burzę.

Co zrobić, aby się chronić

Optymizm pomoże Ci zachować zdrowie we wrześniu. Wiele osób, początek jesieni postrzega jako początek czarnej smugi, więc w ich umysłach powstaje silna opinia, że ​​wkrótce wydarzy się coś złego. Postaraj się zadbać o to jak najprędzej. Aby mieć więcej optymizmu w swoim życiu, ważne jest, aby komunikować się z miłymi i życzliwymi ludźmi, a także robić to, co kochasz.
Również eksperci w dziedzinie bioenergii i lekarze radzą jak najwięcej odpoczywać w te dni, kiedy magnetosfera Ziemi jest bardziej aktywna. Jeśli w takie dni przypada trudny dzień pracy, nie należy się przepracowywać.
Ważne jest, aby znaleźć czas na małe przerwy. Przepracowanie w dniach burz magnetycznych, obarczone jest, niezwykle negatywnymi konsekwencjami. Dotyczy to zwłaszcza okresów przedłużających się burz, kiedy pojawia się uczucie skrajnego zmęczenia.
Pod koniec miesiąca spodziewana jest krótka, ale silna burza. Jeśli nagle to się stanie, eksperci zalecają, aby w takim przypadku uważnie monitorować swoje zdrowie. Oprócz odpoczynku i pozytywnego nastawienia zalecają zwrócenie uwagi na przewlekłe choroby, ponieważ mogą się pogorszyć.
Ponadto eksperci radzą, abyś zawsze pamiętał, że zdrowy sen bardzo pomaga w walce z problemami, spowodowanymi burzami magnetycznymi. Postaraj się zapamiętać osiem zasad takiego snu, aby pozostać w dobrej formie.