Jak podaje portal "O2", mężczyzna, który przeżył śmierć kliniczną, postanowił się podzielić swoimi doświadczeniami z bycia po drugiej stronie. To, czego doświadczył, pokrywa się z wieloma relacjami osób, które jak on, doświadczyły życia po życiu. Poznajcie szczegóły!

Doświadczenie śmierci klinicznej

Mężczyzna, który przeżył śmierć kliniczną, postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami, opisując je w serwisie "Reddit". Dość szybko okazało się, że osób, które po zatrzymaniu funkcji życiowych odwiedziły "drugą stronę", jest zdecydowanie więcej, a ich opowieści mają wiele zbieżnych elementów.

Czym jest śmierć kliniczna? Mianem tym określa się stan, kiedy dochodzi do zatrzymania krążenia i zaniku oddychania, przy jednoczesnym zachowaniu aktywności mózgu. Wiele osób, które doświadczyły tego stanu, opisywało, że nagle poczuli, jak odrywają się od ciała i patrzą na nie z boku.

Jeden z internautów relacjonował, że pamięta podróż karetką, w której go reanimowano, a on całą akcję ratunkową oglądał jako obserwator. "Widziałem w karetce własne nieprzytomne ciało, całkowicie spłaszczone. Pamiętam sanitariusza, który był ze mną w karetce (którego nie widziałem, zanim zemdlałem) miał miętowo-zielone włosy" - relacjonował.

Śmierć kliniczna/Youtube @OpenLearn from The Open University
Śmierć kliniczna/Youtube @OpenLearn from The Open University
Śmierć kliniczna/Youtube @OpenLearn from The Open University

Dość często osoby doświadczające śmierci klinicznej mówią o rozciągającym się przed nimi świetle i tunelu, za którym światłość ta się rozciągała.

To wciąż pozostaje tajemnicą

Śmierć kliniczna pozostaje zjawiskiem dość tajemniczym. Część naukowców wskazuje, że opisywane wizje są efektem zaburzeń w pracy mózgu, w którym na skutek śmierci klinicznej dochodzi do niedokrwienia kory mózgowej i niedotleniania innych struktur.

Badacze wskazują, że w momencie śmierci klinicznej szyszynka produkuje dużą ilość DMT, która jest substancją wykazującą silne działanie psychoaktywne, a do płynu rdzeniowego trafia duża ilość endorfin, które odpowiadają za poczucie beztroski i brak odczuwania bólu.

Śmierć kliniczna/YouTube @Strasznie ciekawe
Śmierć kliniczna/YouTube @Strasznie ciekawe
Śmierć kliniczna/YouTube @Strasznie ciekawe

A wy, co sądzicie o doświadczeniach osób, które przeżyły śmierć kliniczną?

To też może cię zainteresować: Andrzej Piaseczny zakpił z rozwodu Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Czy byli małżonkowie docenią żart piosenkarza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na jaw wyszły zarobki Sławomira. Okazuje się, że to nie muzyka przynosi artyście największe pieniądze

O tym się mówi: Zakonnik zielarz miał wizję dotyczącą Polski. Słowa ojca Klimuszko potwierdziły wiele innych przepowiedni. Co nas czeka