Nikt jednak nie miał najmniejszego zamiaru pomóc staruszce, która ewidentnie walczyła z losem o własne przetrwanie. Była wychudzona, głodna, brudna, w podartych ubraniach, a przede wszystkim, zawstydzona własnym zapachem...

Jej historia poruszyła serce lokalnego chuligana

Nie śmiała podchodzić i żebrać, gdy zaczęła sama już odczuwać, jak cuchną jej ubrania i włosy. Chciała żyć, ale nie w ten sposób. Tułała się po ośrodkach, przytułkach, jednak nikt tam nie monitoruje tego, jak bezdomni traktują się wzajemnie podczas nocnej ciszy. Nie chciała zbyt często ryzykować okradzeniem z kilku złotych wyżebranych na chodniku, czy skrytych w skarpecie przeterminowanych batonach, które ktoś wyrzucił na tyłach marketu.

Matka jednego z chuliganów, którzy dręczyli staruszkę, wyśmiewając jej nieporadne ruchy i nagrywając wszystko na telefonie, postanowiła dać synowi nauczkę i w ramach kary za swoje podłe zachowanie, nakazała mu zaprzyjaźnić się z bezdomną seniorką, co w tym przypadku mogło okazać się niemożliwe.

Gdy jednak 15-letni Seba zaczął podejmować nieumiejętne próby nawiązania relacji ze starszą panią, w pamięci 82-letniej Krystyny włączyły się wspomnienia, jak to kiedyś uczyła w szkole, z jaką łatwością nawiązywała nić porozumienia z trudną młodzieżą, której w czasach jej aktywności zawodowej nie brakowało.

Widząc, jak Seba stara się wypełnić polecenie matki, postanowiła mu nieco ułatwić. Opowiedziała mu, w jaki sposób znalazła się w tak beznadziejnym położeniu. Sebastian usłyszał historię, która nawet jego rozwydrzone serce poruszyła do głębi. Czując kluchę w gardle, poszedł do domu opowiedzieć wszystko swojej mamie.

- Mamo... - rzekł nastolatek - ja bym ci w życiu czegoś takiego nie zrobił - zaczął opowieść. Okazało się, że Krystyna trafiła na ulicę tak, jak stała, gdyż jej syn postanowił pozbyć się jej z domu. 48-letni Radosław po przejściach, rozpił się po dwóch nieudanych związkach opartych na konkubinacie, oraz po tym, jak okazało się, że Krystyna nie jest w stanie wspierać go finansowo.

Pewnego dnia, gdy właśnie skończył 48-godzinny pobyt "na dołku" za zakłócanie ciszy nocnej i obrazę funkcjonariuszy policji, opuścił areszt i udał się prosto do mieszkania matki. Gdy tylko otworzyła mu drzwi, złapał ją za szczupłe ramię i wytargał na klatkę schodową. Sam wszedł do środka i zaryglował drzwi. Nie pomógł płacz, krzyki, wzywanie policji - nikt jej nie pomógł, aż do teraz...

Mama Sebastiana postanowiła zająć się starszą osobą, skontaktowała się z odpowiednimi instytucjami i znajomymi, a w rezultacie jej działań, syn zobowiązany jest drogą sądową do uiszczania 3/4 opłat prywatnego domu opieki, a na dodatek musi matce wypłacić spore odszkodowanie. Seba usunął wszystkie filmy z Krystyną z YouTube i postanowił walczyć z podobnymi kanałami na tej platformie.

O tym się mówi: Małżeństwo Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela właśnie przeszło do historii. Rozwód podczas jednego posiedzenia. Aktorka zabrała głos

Zerknij: Znany duchowny odpowiada na pytanie internautki. Chodzi o nieślubne dzieci