Jak podaje portal "Super Express", Europie przyszło się mierzyć z inwazją pijanych os niemieckich. Choć brzmi to jak żart, nie ma powodu do śmiechu. Rekordowo wysokie temperatury sprawiły, że tzw. osa niemiecka pojawiła się w wielu europejskich państwach. Nauokowcy z Wielkiej Brytanii ostrzegają. Poznajcie szczegóły!

Pijane niemieckie osy

Trwające nadal lato przyniosło w wielu europejskich państwach rekordowo wysokie temperatury. Termometry pokazały niemal 50 stopni Celsjusza nie tylko w Hiszpanii, czy Portugalii. Także w chłodnej Wielkiej Brytanii zrobiło się wyjątkowo gorąco, bijąc rekordy aktualne przez pół wieku. Upał ma wiele negatywnych skutków. Jednym z nich jest inwazja pijanych os niemieckich.

Niemieckie osy nie tylko rozmnażają się wyjątkowo szybko, ale robią się coraz większe. Do tego coraz częściej są one pijane. Niestety nie jest to żart. Za stan upojenia u owadów odpowiedzialne są zjadane przez osy fermentujące owoce zalegające na poboczach. Eksperci wskazują, że os jest w tym sezonie więcej aż o 30 procent. Do tego dość szybko się upiją, co czyni je tym groźniejszymi.

Czym jest osa niemiecka

Vespula germanica, określana czasem jako pszczoła niemiecka, to pospolicie występująca między innymi w Polsce osa dachowa. Swoje gniazda budują w ziemi, wszelkiego rodzaju dziurach (m.in. w drzewach, czy budynkach). Jej zwiększone występowanie może prowadzić do poważnych strat w sadownictwie i plantacji winogron.

Użądlenie osy, choć jest bolesne nie zagraża życiu i zdrowiu osoby użądlonej. Może być jednak groźna dla osób, które są uczulone.

Spotkaliście się z tym owadem?

To też może cię zainteresować: Jarosława Jakimowicza po raz kolejny poniosło. Jego zachowanie wywołało w sieci burzę. Poszło o pochówek dzieci nienarodzonych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sława Przybylska nie może pozwolić sobie na bezczynność na emeryturze. Wszystko przez wysokość wypłacanego jej z ZUS świadczenia

O tym się mówi: Ewa Błaszczyk przeżywa trudne chwile. Pożegnała jedną z najbliższych sobie osób