Wystarczy bardzo dobrze znać się na grzybach, warunkach ich wzrostu i miejscach, gdzie w danym okresie roku się pojawiają. To świetna rozrywka także dla tych, którzy uwielbiają leśne wyprawy skoro świt, gdy aura jest wilgotna i już się robi coraz chłodniej.

Tereny naszego kraju wciąż bogate są w skarby lasu. Gdzie udać się na grzybobranie?

Jak podają media, nie jest jednak tak różowo obecnie w lasach pod względem bogactwa zbiorów grzybów, gdyż ostatnie fale upałów mocno ograniczyły pojawianie się ich tam, gdzie zwykle występują licznie.

Interia postawiła na przeanalizowanie dostępności grzybów w różnych rejonach Polski. Jak się okazuje, obecnie województwo lubuskie ma w swojej ofercie kilka ciekawych miejscówek, które są idealne na wyprawy po grzyby.

Są to lasy Trzciel, Świebodzin i tereny nadleśnictwa Skwierzyna. Jeśli chodzi o województwo zachodniopomorskie, można się wybrać po borowiki, podgrzybki, rydze lub kanie do Puszczy Bukowej, Puszczy Goleniowskiej, albo Zalesia.

Województwo wielkopolskie w 2022 oferuje dość spory wachlarz możliwości dla maniaków zbierania grzybów w miejscowościach jak Kaczory, Dębogóra, Smolarnia.

Puszcza Notecka jest najchętniej odwiedzanym terenem przez miłośników zbierania grzybów.

O tym się mówi: Poważne zmiany w życiu Daniela Martyniuka. Jego ukochana pochwaliła się szczegółami w mediach społecznościowych

Zerknij też tutaj: Ewa Krawczyk zabrała głos w sprawie swojego zdrowia. Wszystko po informacjach, że wdowa po piosenkarzu trafiła do szpitala