Jak przypomina portal "Super Express", 21 sierpnia przypadała rocznica urodzin Marii Kaczyńskiej. Przy tej okazji na jaw wywszedł sekret tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, dotyczący ich ślubu. Okazuje się, że informacja ta przez długi czas nie była powszechnie znanym faktem. O co dokładnie chodzi?

80. rocznica urodzin Marii Kaczyńskiej

W ostatnią niedzielę obchodziliśmy 80. rocznicę urodzin Marii Kaczyńskiej. Była pierwsza dama przyszła na świat 21 sierpnia 1942 roku na Wileńszczyźnie. Choroba serca, z jaką urodziła się Maria Kaczyńska, zmusiła jej rodziców do przeniesienia się do miejscowości Rabka, gdzie przed maturą Kaczyńska przeszła operację.

Po zdanym egzaminie maturalnym, Maria Kaczyńska zdecydowała się wyjechać na studia do Sopotu. To wałśnie tam poznała swojego przyszłego męża, Lecha Kaczyńskiego. Poznali się dzięki wspólnej koleżance, która zaproponowała, żeby przyszły prezydent zamieszkał u gospodarzy, u których mieszkała również Maria.

Lech i Maria Kaczyńscy/YouTube @dziast17
Lech i Maria Kaczyńscy/YouTube @dziast17
Lech i Maria Kaczyńscy/YouTube @dziast17

Tajemnica ślubu Lecha i Marii Kaczyńskich

Nić sympatii, jaka nawiązała się między Lechem i Marią z czasem przerodziła się w miłość. Para zdecydowała się na ślub. Cywilna uroczystość odbyła się w kwietniu 1979 roku. Lech Kaczyński miał wówczas 29 lat, a jego ukochana 36. Do ślubu kościelnego doszło 5 lat później. Uroczystość ślubna odbyła się równolegle z chrztem 3-letniej wówczas Marty - jedynej córki pary.

Marta Kaczyńska wskazała, że ślub kościelny został opóźniony przez stan wojenny i fakt, że Lech Kaczyński był internowany. Nie był to jednak jedyny powód. Jedyna córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej przyznała, że wiara jej taty była czymś, do czego doszedł z czasem i "rozwijała się w miarę osiągania coraz większej dojrzałości życiowej".

Lech i Maria Kaczyńscy/ screen YT
Lech i Maria Kaczyńscy/ screen YT
Lech i Maria Kaczyńscy/ screen YT

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Jarosław Jakimowicz ostro o Pawle Delągu. Prezenter zamieścił homofobiczny wpis o aktorze, który wywołał prawdziwą burze w mediach. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzruszający koncert na rzecz pokrzywdzonych przez wydarzenia na Ukrainie. Artyści zaśpiewali w ramach Earth Festival 2022 Uniejów

O tym się mówi: Jedna z agencji turystycznych zachęca do wycieczek na Ukrainę. Oferta może zaskakiwać