Choć Ministerstwa Spraw Zagranicznych poszczególnych państw wydały komunikaty o zagrożeniu występującym na Ukrainie ostrzegające przed wyprawami turystycznymi, niektórzy nie biorą ich sobie do serca.

Portal „Bussines Insider” podaje, że jedna z ukraińskich agencji turystycznych zabiera chętnych turystów w miejsca objęte konfliktem. Firma Visit Ukraine uważa to za dobrą okazję na pokazanie jak żyją ludzie w takiej sytuacji.

W ramach wycieczek można pojechać między innymi do Kijowa, Buczy, Irpienia i Charkowa, które są określane jako „dzielne miasta”. Przewodnicy wówczas pokazują ostrzelane domy i budynki, pozostałości po bombach i sprzęcie wojskowym. Trzeba jednak brać pod uwagę ryzyko wybuchu min czy niespodziewanego wznowienia działań wojennych.

Choć agencja nie ma zgody ukraińskiego rządu, zorganizowała na ten moment już kilkadziesiąt wypraw, a w planach są kolejne. Wśród klientów są głównie Ukraińcy, ale także również Amerykanie.

„Niektórzy lubią ryzyko. Zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą zobaczyć na własne oczy, co tak naprawdę się dzieje – tłumaczy prezes Anton Taranenko.

Przyznaje on, ze wyprawy nie są w stu procentach bezpieczne, ale tak samo jest w przypadku odwiedzania Czarnobyla do którego odbywały się liczne wycieczki.

Organizowane wycieczki wspierają też Ukrainę. Zysk z dodatkowych opłat przekazywany jest na uchodźców.

Myślicie, że jest to dobry pomysł?

Charków / YouTube: Dawid Markoff
Charków / YouTube: Dawid Markoff

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Żebroturystyka staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Proceder coraz bardziej denerwuje władze docelowych państw. Na czym to polega

Jak informował portal „życie.news”: Coraz wyższa temperatura w Polsce prowadzi do niepokojących zjawisk. Lekarze przestrzegają przed egzotycznymi komarami. Mogą przenosić ciężkie choroby

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Internauci są zażenowali wyglądem ukraińskiej modelki. Anastasia Pokreshchuk planuje kolejne zabiegi upiększające. Jak wyglądała kiedyś 33-latka

Sprawdź również ten artykuł: Gwiazdy składają wyrazy współczucia bliskim Piotra Balickiego. Prezenter programów rozrywkowych odszedł w młodym wieku. W sieci liczne wspomnienia