Piotr Jacoń w ubiegłym roku, oficjalnie przyznał, że jego córka Wiktoria jest osobą transpłciową. Dziennikarz napisał także książkę „My, trans”, w której to wyjawił, że kiedy syn zechciał, aby prawnie uznano go za kobietę, to musiał podać swojego ojca, czyli Piotra Jaconia, do sądu. Obecnie nie ma innej drogi, która w świetle prawa umożliwia zmianę płci.

Dziennikarz opowiedział sytuację

Jak podaje portal Plejada, teraz dziennikarz stacji TVN opowiedział o koszmarze, jaki jego córka przeżyła podczas wizyty u endokrynologa. Wiktoria wybrała znaną placówkę, jednej z dużych, polskich firm. Jak wyznał Jacoń, była to placówka firmy Luxmed.

- My się w Luxmedzie leczeniem transseksualizmu nie zajmujemy – takie słowa miała usłyszeć Wiktoria, co w swoim wpisie relacjonował jej ojciec.

Młoda kobieta wyjaśniła, że nie jest osobą transseksualną, tylko transpłciową i chciała odnowić swoją receptę na hormony, które regularnie musi zażywać. Okazuje się jednak, że lekarka nie chciała przyznać refundacji na wskazane przez Wiktorię leki. Kobieta dodała, że niedługo przechodzi na emeryturę i nie chce mieć kłopotów w NFZ.

Nikt nie przeprosił

Finalnie jednak Wiktoria znalazła w sieci artykuł, w którym jasno napisane było, że osobom transpłciowym także przysługuje refundacja na leki zawierające hormony. Kiedy nieproszona weszła do gabinetu i pokazała lekarce artykuł, otrzymała receptę, jednak żadnego przeproszenia czy wyjaśnienia sytuacji nie otrzymała.

Jak się jednak okazuje, firma Luxmed stanęła na wysokości zadania i w oficjalnym komunikacie przeprosiła za zaistniałą sytuację. Na profilu sieci pojawił się także komunikat o tym, że firma nieustannie edukuje pracowników w kwestiach osób transpłciowych w kontekście medycznym.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW