Jak przypomina portal "Super Express", choć gusta są różne i nie powinno się o nich dyskutować, warto wiedzieć, jakich ciuchów nie nosić, żeby nie dodawać sobie niepotrzebnie lat i podkreślać wad sylwetki. Czego nie powinny nosić kobiety po 50. roku życia?

Te modele nie służą kobiecie po 50. roku życia

Jeśli chcemy wyglądać młodziej i dodać sobie blasku, należy stawiać na ciuchy w jasnych kolorach, szczególnie w górnej partii sylwetki. Dotyczy to nie tylko koszul i bluzek, ale również sukienek. Oczywiście nie oznacza to, że po 50-tce musimy wyrzucać z szafy wszystkie ciuchy w odcieniu czerni.

Wraz z upływem lat, lepiej unikać sukienek z koronki. Bo choć wiele osób uważa je za zmysłowe, to dodają one nam wizualnie lat. Dodatkowo poszerzają, dlatego, jeśli zależy nam na optycznym wyszczupleniu sylwetki, nie zakładajmy sukienek z koronką i ażurowymi zdobieniami.

Po 50. roku życia lepiej nie wybierać sukienek sięgających tuż za kolano, szczególnie w przypadku, kiedy chcemy zatuszować szersze biodra. Lepiej wybierać wówczas sukienki rozkloszowane sięgające przed kolano lub do połowy łydki.

Stroje po 50./YouTube @Wiem
Stroje po 50./YouTube @Wiem
Stroje po 50./YouTube @Wiem

To też ma znaczenie

Jeśli zależy nam na odjęciu sobie lat, warto też zadbać o odpowiednią fryzurę. Szczególne znaczenie ma tu kolor. Młodziej będziemy wyglądać w jasnych odcieniach włosów. Ciemne dodadzą nam lat.

W odjęciu sobie lat, pomoże także odpowiednio dobrany makijaż. Wybieraj lekkie podkłady w naturalnych odcieniach - szczególnie dobrze sprawdzą się te rozświetlające. Unikaj kresek na dolnych powiekach, nie zapominając podkreślić rzęs tuszem. Zamiast mocnej szminki, lepiej wybierać te o pastelowych barwach lub błyszczyki.

A wy, jakie macie patenty na odjęcie sobie lat?

To też może cię zainteresować: Wyprawa na grzyby może skończyć się mandatem. O tym warto pamiętać przed wyprawą do lasu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Można już składać wniosek o 3000 zł. Jak zrobić to prawidłowo. Co jeszcze należy wiedzieć o dodatku węglowym

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Starak w wyjątkowy sposób uczciła pamięć męża. Kto towarzyszył jej w tych trudnych chwilach