Wciąż podejmuje wyzwania internautów i odpowiada na ich trudne czasem pytania. Są też prostsze i merytorycznie związane ściśle z mechanizmem praktykowania katolickiego.

Jest to cudowny sposób na dotarcie do dzieci i młodzieży, gdyż w przewadze to właśnie te grupy są użytkownikami platformy społecznościowej TikTok.

Czy podanie ilości grzechów ciężkich jest konieczne przy spowiedzi świętej?

Młody ksiądz Sebastian ma ogromną oglądalność na swoim profilu, a to za sprawą ciągłej interakcji ze swoimi obserwatorami i sympatykami. Na ich pytania odpowiada w krótkich filmikach, które nie są nudne i przyciągają uwagę formą.

Tym razem, ksiądz Sebastian Picur odpowiedział użytkownikowi TikTok na pytanie: "Czy przy spowiedzi muszę podać liczbę grzechu ciężkiego, co gdy nie znam dokładnej liczby?"

To dość istotna kwestia w procesie sakramentu spowiedzi, gdyż według odpowiedzi duchownego, konieczność podania liczby grzechów ciężkich pozwala na monitorowanie stanu sumienia osoby spowiadającej się. Jeśli nie znamy dokładnej liczby grzechów ciężkich, należy wedle instrukcji księdza Sebastiana podać ilość przybliżoną.

Fundamentalną listą działań składających się na „poważną materię” jest Dziesięć Przykazań. Ale niemożliwe byłoby przygotowanie listy wszystkich kombinacji działań w tych dziesięciu kategoriach. Niemniej jednak możemy zastanowić się nad podstawowym powodem, dla którego coś zostałoby przyjęte za poważne.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @jade_do_bialegostoku #ksiadz #wiara #spowiedź #grzech #liczba #problem ♬ Stranger Things - Kyle Dixon & Michael Stein

Ilekroć wybieramy coś radykalnie przeciwnego Bożej dobroci – jak morderstwo, cudzołóstwo lub działanie niezgodne z czystością sumienia – zasadniczo odrzucamy przyjaźń Boga i jest to grzech ciężki. Sami często czujemy w swej wątpliwości, czy popełniliśmy grzech ciężki, czy nie.

O tym się mówi: Już za niecałe trzydzieści lat te miasta mogą znaleźć się pod wodą. Naukowcy ostrzegają przez zmianami klimatycznymi. To ostatni moment by coś zrobić

Zerknij tutaj: Jarosław Kaczyński przyłapany na cmentarzu. Uczcił pamięć ważnej osoby. O kogo chodzi