Jak przypomina portal "Super Express", po trwającej długo batalii Robertowi Lewandowskiemu udało się przenieść z Bayernu Monachium do FC Barcelony. Kibice dumy Katalonii nie kryją radości z tego powodu, tym bardziej, że Robert Lewandowski już popisał się golem strzelonym w barwach nowego klubu. Okazuje się, że nasz napastnik nie jest najlepiej opłacanym zawodnikiem Barcelony. Jego wynagrodzenie jest niższe niż to, na jakie mógłby liczyć w Bayernie.

Robert Lewandowski podbija serca kibiców Barcelony

Robert Lewandowski jest członkiem klubu FC Barcelona od niedawna, ale już zdążył zaskarbić sobie sympatię kibiców. W meczu Barcelony meksykańską UNAM Pumas nie tylko trafił kapitalną bramkę w 3 minucie spotkania, ale zaliczył także dwie asysty. Doczekał się również nagrody dla MVP meczu (wyróżnienie dla najlepszego zawodnika spotkania).

Hiszpańscy komentatorzy rozpływają się nad talentem polskiego napastnika, pisząc, że jest on "dziewiątką, jakiej Barcelona potrzebowała". Choć wiele osób wskazuje, że na ten moment Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w składzie katalońskiego klubu, pod względem zarobków nie mieści się ona nawet na podium.

Zarobki Lewandowskiego w Barcelonie

Jak wynika z informacji przekazanych przez "Super Express", Robert Lewandowski pod względem zarobków zajmuje dopiero czwarte miejsce. Jego dochód ma wynosić 18 milionów brutto w skali roku. Na największą "wypłatę" może liczyć szwed Frenkie de Jong, który ma inkasować 29,1 mln euro brutto rocznie.

Drugie miejsce zajmuje Sergio Busquets z 22 mln euro brutto, trzecie zaś Jordi Alba z 20,8 mln euro brutto rocznie. Po odjęciu podatku Robert Lewandowski może liczyć na około 9 mln euro. Trzeba jednak przyznać, że to i tak imponująca kwota.

Co sądzicie o transerze Roberta Lewandowskiego do Barcelony?

To też może cię zainteresować: Mało kto wiedział o tej umiejętności naszego Adasia Małysza. Podzielił się przepisem na ogórki małosolne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Rozenek szczerze o przebiegu udaru. Gdy dodzwonił się do pracy, usłyszał zaskakujące pytanie

O tym się mówi: Co dalej z Krajowym Planem Odbudowy. Czy przez problemy z Komisją Europejską rządzącym może zabraknąć pieniędzy na czternastki dla emerytów i 500 plus