Dobra kondycja stóp jest niesamowicie ważna dla naszego samopoczucia dlatego warto o nie zadbać. Zamiast jednak wydawać fortunę na różne specyfiki, można użyć czegoś, co na pewno mamy w domu.

Portal „Kobieta Gazeta.pl” podaje jak można alternatywnie wykorzystać folię aluminiową, która zazwyczaj używana jest do zabezpieczania żywności i kosztuje zaledwie parę złotych.

Folia aluminiowa w pielęgnacji stóp

Produkt może świetnie pomóc z problemem zmarzniętych stóp, który ma wiele osób. Wystarczy wspomniana folia aluminiowa oraz krem, który trzeba dokładnie wmasować. Następnie stopy owijamy folią i zakładamy skarpetki.

Najlepiej zostawić całość na minimum pół godziny, a nawet dłużej. Dzięki temu zabiegowi ciepło szybko i na dłużej rozejdzie się po kończynach. Do tego jest bardzo relaksujący.

stopy / YouTube: Ania Gleń
stopy / YouTube: Ania Gleń

Folia aluminiowa pomoże nie tylko na zimne stopy ale też na ból. Zamiast kremu używamy maści przeciwbólowej i owijamy stopę folią, która pomoże lepiej wchłonąć specyfik i przyśpieszyć jego działanie. Można zostawić wówczas folię na dłużej.

Podobne zastosowanie folii jest w przypadku lekkich poparzeń. Dzięki temu pieczenie szybciej zniknie.

Skorzystacie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Emeryci mogą zyskać nawet do tysiąca złotych miesięcznie. Komu należą się dodatkowe pieniądze i jak je uzyskać

Jak informował portal „życie.news”: Niebezpieczne owady pojawiły się w jednym z województw. Mogą stanowić zagrożenie zarówno dla zwierząt, jak i ludzi

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Sandra Kubicka opowiada o swoich ostatnich trudnościach. U partnerki Barona została zdiagnozowana rzadka choroba. „Płakałam i nie mogłam się ruszyć”

Sprawdź również ten artykuł: 15-letnia Ukrainka na wózku inwalidzkim podbija świat w najpopularniejszym talent show na świecie. Dziewczyna ma ważny cel, biorąc udział w programie