Jak przypomina portal "M Press", choć Franciszek Pieczka nie planuje zawodowej emerytury, już dobrych kilkanaście lat temu osiągnął wiek emerytalny, który upoważnia go do pobierania świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na jaką emeryturę może liczyć uwielbiany przez widzów aktor?

Franciszek Pieczka uwielbiany przez publiczność aktor

Franciszek Pieczka nie należy do grona tych, którzy szczególnie chętnie udzielają wywiadów, czy pojawiają się w mediach. 94-letni artysta stroni od publicznego wypowiadania się na własny temat. Być może owa aura tajemniczości jest powodem dla którego co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje nie znajdujące odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Przed kilkoma tygodniami media rozpisywały się o tym, że aktor zdecydował się definitywnie zakończyć swoją aktywność zawodową. W rozmowie z portalem "M Press" syn Franciszka Pieczki zaprzeczył tym doniesieniom, zapewniając również, że jego tata czuje się nadal dobrze.

Franciszek Pieczka/YouTube @Telewizja Lubaczów
Franciszek Pieczka/YouTube @Telewizja Lubaczów
Franciszek Pieczka/YouTube @Telewizja Lubaczów

Ile wynosi emerytura Franciszka Pieczki?

Osoby znanych z pierwszych stron gazet osób, już nie raz zaskoczyły wysokością swoich świadczeń. Na swoje emerytury z ZUS narzekali między innymi Maryla Rodowicz, czy Krzysztof Cugowski. Jak podaje "M Press" Franciszek Pieczka nie skarży się na wysokość otrzymywanej z ZUS emerytury.

Ma ona być 3- lub 4-krotnością najniższego świadczenia. Są to pieniądze, które pozwalają mu na godne życie, bez konieczności dodatkowego zarobkowania. Aktor ma ponoć także oszczędności, które chętnie wydaje na wypoczynek, a także sprawianie radości swoim najbliższym.

Franciszek Pieczka/YouTube @Uwaga! TVN
Franciszek Pieczka/YouTube @Uwaga! TVN
Franciszek Pieczka/YouTube @Uwaga! TVN

Zaskoczyła was wysokość emerytury Franciszka Pieczki?

To też może cię zainteresować: Wróżbita Maciej znany jest z telewizji. Po tym, co powiedział o zmianach na świecie, wytknięto mu zarobki. Ile sobie liczy za wizytę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Miller jest już po zabiegu. Jego efektami podzieliła się ze swoimi sympatykami

O tym się mówi: Są najnowsze wieści o związku Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Czy ich romantyczne drogi się rozeszły