W 1935 dotychczasowy biskup Alexandre Caillot z Grenoble stworzył komisję zmontowaną z sześciu ekspertów w celu zrealizowania kanonicznego śledztwa w sprawie Matki Eugenii, która przyjęła bezpośrednie objawienia od Boga Ojca w 1932 roku.

Niesamowita historia Matki Eugenii. Mało kto wiedział, że były dwie Eugenie Ravasio, które miały objawienia

To kanoniczne dochodzenie zabrało dziesięć lat najbardziej restrykcyjnych badań. Wśród sześciu członków znaleźli się biskup Alexandre Caillot z Grenoble, ks. teolog Guerry; bracia jezuici, Ojcowie Albert i Auguste Valencin-Amons, rezerwowali wysokie autorytety w filozofii i teologii i byli ekspertami w ocenie porównywalnych przypadków; i dwóch lekarzy medycyny, z których jeden był psychiatrą.

To diecezjalne dochodzenie w sprawie objawień Bożych odbyło się we Francji. W czasie II wojny światowej to kanoniczne poszukiwanie Boga, Boga Ojca było nadal prowadzone w różnych częściach Francji.

Kim była Matka Eugenia, którą Ojciec nazwał ,,Moją ukochaną córką", ,,Moją małą małą roślinką"?

Urodziła się w San Gervasio d'Adda (obecnie Capriato San Gervasio), małym miasteczku w prowincji Bergamo we Włoszech, 4 września 1907 r. w rodzinie pochodzenia chłopskiego. Otrzymała jedynie wykształcenie podstawowe. Po kilku latach pracy w fabryce w wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Matki Bożej Apostołów. To tutaj rozwinęła się jej wielka charyzmatyczna osobowość, prowadząc do jej wyboru na Matkę Generalną Zgromadzenia w wieku zaledwie 25 lat.

Co sam Bóg powiedział Matce Eugenii, zdejmując koronę z głowy i przytulając w ramionach kulę ziemską?

„Spójrz, odłożyłem moją koronę i całą moją chwałę, aby przyjąć postawę zwykłego człowieka”... Po przyjęciu postawy zwykłego człowieka, składając koronę i chwałę u jego stóp, wziął kulę ziemską świata do jego serca. Podtrzymując go lewą ręką, po czym usiadł obok mnie... „WSZYSCY, KTÓRZY MÓWIĄ IMIĘ OJCIEC, NAWET JEŻELI TYLKO RAZ, NIE ZGNINĄ, ALE BĘDĄ PEWNI ŻYCIA WIECZNEGO WŚRÓD WYBRANYCH”

O tym się mówi: Krzysztof Igor Krawczyk osiągnął cel i otrzymał mieszkanie. Jego dziewczyna Kasia opowiedziała o porzuceniu

Zerknij: Jak będzie wyglądać Polska w 2050. Naukowcy pokazali niezwykłą mapę. Czy mamy czego się obawiać