Jak podaje portal "Super Express", już niebawem ze sklepów zaczną znikać czereśnie. Pojawiają się za to coraz częściej śliwki i jabłka. Ile musimy zapłacić za poszczególne owoce?

Czereśnie powoli znikają ze sklepów

Rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Maciej Kmera w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej wskazał, że obecnie na rynku dostępne są praktycznie wszystkie owoce. Przypomina jednak, że to ostatnia szansa, żeby kupić agrest, który na ten kosztuje między 10 a 15 zł za kilogram.

Jeśli chcemy kupić maliny, to ich kologram kosztuje obecnie 30-35 zł za kilogram. W sklepach zaczęły pojawiać się pierwsze krajowe śliwki. "Ich ceny są niskie czyli od 1,5 do 2,5 zł/kg". Specjalista nie ma także dobrych wieści dla wielbicieli czereśni.

Praktycznie sezon na te owoce już jest za nami. Nie powinna więc dziwić cena, jaką musimy zapłacić za kilogram tych owoców. Na ten moment wynosi ona około 15 zł za kilogram. Podobnie sprawa wygląda z wiśniami, których w sklepach coraz mniej.

Owoce/YouTube @Aktualności 360
Owoce/YouTube @Aktualności 360
Owoce/YouTube @Aktualności 360

Za te owoce zapłacimy więcej

Maciej Kamera wskazał, że w tym roku zapłacimy więcej za brzoskwinie, nektarynki i morele sprowadzone do naszego kraju z Hiszpanii. Wszystko w związku z niższymi niż zazwyczaj plonami, które miały związek z zawirowaniami pogodowymi, do jakich doszło w okresie kwitnienia tych drzewek owocowych. Koszt wynosi od 7 do 15 zł za kg.

Tańsze będą wymienione owoce importowane do nas z Grecji (5-8 zł za kg) i z Serbii (5-6 zł za kg). Więcej niż w ubiegłym roku będziemy musieli zapłacić za kapustę (5 zł) i kalafior (4,50 zł).

Kalafior/YouTube @infouprawa
Kalafior/YouTube @infouprawa
Kalafior/YouTube @infouprawa

Takie ceny wymienionych owoców i warzyw spotykacie w swoich sklepach?

To też może cię zainteresować: Elżbieta Jaworowicz mierzy się z problemami zdrowotnymi. Wszystkiemu winny jej charakterystyczny sposób siedzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebezpieczne owady pojawiły się w jednym z województw. Mogą stanowić zagrożenie zarówno dla zwierząt, jak i ludzi

O tym się mówi: Krzysztof Igor Krawczyk osiągnął cel i otrzymał mieszkanie. Jego dziewczyna Kasia opowiedziała o porzuceniu