Szczególnie w okresie letnim, gdy upały stykają się z wyładowaniami atmosferycznymi, silnymi opadami deszczu, gradobiciem i wichurą, mocno dają się we znaki mieszkańcom kraju i są powodem wielu zniszczeń i nieszczęść.

Co nas czeka w sierpniu? Będzie w czym wybierać

Sierpniowa pogoda mocno zastanawia wszystkich, którzy mają zaplanowane aktywności urlopowe na świeżym powietrzu.

Jak zapowiadają synoptycy, pierwsza połowa sierpnia przyniesie okres słoneczny i przyjemny, a 10 dzień miesiąca okaże się najcieplejszym.

Od 11 sierpnia do 20 dnia miesiąca temperatury sięgną od 23 stopni Celsjusza do 27 na zachodzie Polski.

Meteorolodzy prognozują także, że okres deszczowy może być powodem zepsutego urlopu od 25 do 28 sierpnia włącznie. Nagłe załamanie pogody ma wystąpić z końcem miesiąca.

Najwyższa temperatura będzie 5.08.2022. Wtedy na termometrach powyżej 30 stopni Celsjusza w cieniu. Dwa, trzy stopnie mniej będzie w okolicach 10 sierpnia. W całym miesiącu średnia temperatura powinna oscylować w granicy 25 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Poznaniu i Zielonej Górze - czytamy w "Eska".

Wygląda na to, że pogoda w sierpniu zadowoli koneserów upałów, dni umiarkowanych i takich, które pozwolą nasycić się deszczem roślinom i plonom.

O tym się mówi: Ojciec Meghan Markle nie próżnuje. Od zawsze był przeciwny jej małżeństwu z księciem Harrym

Zerknij tutaj: Kobieta, która myślała, że wyszła za idealnego mężczyznę. Odkrywa, że bardzo się pomyliła

Nie przegap tego: Usuwanie kamienia z płytek w łazience i fug potrafi doprowadzić na skraj wytrzymałości. Istnieje prosty domowy sposób na oszczędność czasu i pieniędzy