Dramaturg - Wodnik - i przez całe życie kawaler William Congreve ostrzegał: „Niebo nie zna wściekłości, jaką zna miłość zmieniająca się w nienawiść, ani piekła furii, jak wzgardzona kobieta”.

Strach przed kobietami i gniew, który niosą, jest tak głęboko wbudowany w psychikę narodową, że od 1953 do 1979 roku huragany i burze tropikalne w USA były nazywane wyłącznie imionami kobiet, praktyka ta została zmieniona dzięki wysiłkom bohaterki ruchu feministycznego Roxcy Bolton. Prawdę mówiąc, mężczyźni są poważnie i statystycznie bardziej niebezpieczni, ale stereotyp o „szalonej byłej dziewczynie” trzyma się mocno.

Podczas gdy niektóre zaangażowane pary świętują „Narodowy Dzień Dziewczyny” 1 sierpnia, porzucone ex i ich klątwy otrzymują swój 2 sierpnia, kiedy nadchodzi „Narodowy Dzień Byłej Dziewczyny”.

Na cześć tego dnia i kobiet, które na własnej skórze przeżyły trudne momenty, przyjrzymy się temu, jak każdy znak zodiaku radzi sobie z rozstaniem. Od polubownego do prawdziwej furii.

BARAN (21 marca – 19 kwietnia)
Stosując mechanizm radzenia sobie jako ex Baran będzie poruszał się z alarmującą szybkością i bezwzględnym bólem wywołanym porzuceniem. Nietaktowny, gdy ranny i przez większość czasu, gdy pojawi się w twoim ulubionym barze, imprezie biurowej lub chrzcie z najnowszym partnerem i ustawi prawie erotyczną scenę, aby upewnić się, że dokładnie wiesz, co tracisz. Masz za swoje i płacz, frajerze!

BYK (20 kwietnia – 20 maja)
Podczas, gdy proces rozpadu związku może trwać miesiące, a nawet lata, Byki odchodzą szybko i bezboleśnie (dla siebie). Znak jest zbyt dumny, by błagać i zbyt próżny, by uschnąć. Byk zainwestuje w siebie, zadba o kondycję, zdobędzie każdy ostatni przedmiot z listy życzeń Amazon, będzie realizować każda możliwą pasję, a nawet rekordowo wzbogaci się po rozstaniu..

BLIŹNIĘTA (21 maja – 20 czerwca)
Znak Bliźniąt jest niekwestionowanym mistrzem relacji „rozstania i powroty”. Żadne sekrety nie są święte i Bliźniaki wciąż wysyłają SMS-y do swojego byłego. Nieprzewidywalne, nigdy nie wiesz, jak, kiedy i jak mocno Bliźniak dosłownie po Tobie przejedzie niczym walcem.

RAK (21 czerwca – 22 lipca)
Raki mają notoryczne trudności z odpuszczeniem. Wpadają w nostalgię i nie mogą sobie pomóc, wciąż przywołują dobre czasy. Bywa, że wysyła SMS-y do swojej byłej teściowej, masochistycznie śledzi media społecznościowe partnera.

LEW (23 lipca – 22 sierpnia)
Lew prędzej zje własne włosy, niż przyzna, że został odrzucony i przeprowadzi taką kampanię PR-ową, aby usunąć wszelkie wątpliwości co do tego, kto porzucił. Ponieważ wszystko, co robi Lew i każdy, kogo Lew kocha jest ich przedłużeniem. Naprawdę chce, aby ich dawni kochankowie dobrze sobie radzili, aby mogli przypisać sobie zasługi za swój sukces. Prawdziwy cytat z porzuconego Lwa: „Nikt nawet nie wiedział, że istniejesz, dopóki nie wymyśliłem cię”.

PANNA (23 sierpnia – 22 września)
Panna jak zawsze będzie utrzymywać, że są relacje w porządku, nawet, a zwłaszcza gdy się rozpadają. Dla Panny uzdrawianie po rozstaniu nabiera tonu rytualnego oczyszczenia, w tym między innymi wyrzucania ich byłego z mediów społecznościowych, wyrzucania pamiątek i próśb do wspólnych znajomych o niewspominanie o eks.

WAGA (23 września – 22 października)
Waga stoi na czele dyplomacji i atmosfery dobrych życzeń oraz sentymentu „dzięki za czas, który dzieliliśmy”, ale tak naprawdę Wagi jest smutna, że poświęciła tyle czasu i energii, na związek, który do niczego jej nie doprowadził. Były spod znaku Wagi zabije życzliwością, choć potajemnie wrze i pocieszy się wiedzą, że był znacznie poniżej tego co mógł osiągnąć i na zawsze pozostanie tym, który uciekł.

SKORPION (23 października – 21 listopada)
Skorpion się okopuje. Ten znak oscyluje między wygnaniem byłego a trzymaniem go na tyle blisko, aby kontrolować. Prawdziwa miłość nigdy nie umiera, ale wzgardzony Skorpion może sprawić, że żałujesz, że się urodziłeś. Nie ma nic przeciwko szantażowaniu swojego byłego, instalowaniu sprzętu szpiegującego na jego urządzeniach osobistych, wykorzystywaniu aktów prawnych na swoją korzyść lub po prostu odmawianiu wyprowadzki ze wspólnego domu.

STRZELEC (22 listopada – 21 grudnia)
Cytując pewien klasyk country: „Jeśli teraz jest samotna, nie będzie długo samotna”. Strzelcy są uczuleni na przyjmowanie winy na siebie i dlatego nie żałują, co sprawia, że rozpoczęcie nowego życia jest dla nich całkiem bezbolesne i przyjemne.
KOZIOROŻEC (22 grudnia – 19 stycznia)
Koziorożec bywa naprawdę bezwzględny po rozstaniu. Bez mrugnięcia okiem zrobi wszystko, aby pozbyć się Ciebie ze swojego życia bez żadnych sentymentów i to niezależnie od tego, kto zdecydował po rozstaniu. Chcąc się zemścić będą robić naprawdę niemoralne rzeczy.

WODNIK (20 stycznia – 18 lutego)
Przekonany, że lepiej im jest w pojedynkę, Wodnik zagra odrzucającego emocje, kwestionując miłość jako koncepcję i monogamię jako konstrukt, a jednocześnie będzie wykonywać kompletnie absurdalne ruchy jak przeglądanie wspólnych zdjęć czy chodzenie w ulubione miejsca.

RYBY (19 lutego – 20 marca)
Ryby są absolutnie bezwstydne po złamanym sercu, przeskakują między nowymi potencjalnymi kochankami i wymienianiem SMS-ów pełnymi romantycznych cytatów. Ich psychiczna sytuacja po rozstaniu przypomina emocjonalną wojnę; prześladowanie, niszczenie mienia i generalnie robienie ich ex jesieni średniowiecza. Erotyka jest dla Ryb łatwa, wykorzystywana jako broń.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW