Zbigniew Zamachowski - choć jego życie prywatne niesie wiele kontrowersji - pozostaje od dekad jednym z najbardziej uznanych aktorów w Polsce. Wielu jego fanów nie ma jednak pojęcia, że wiele lat temu artysta musiał zmierzyć sie z potężną przeszkodą, która stanęła na drodze do kariery. Wstydliwa wada potężnie utrudniała mu pracę zawodową.

Droga aktorska Zbigniewa Zamachowskiego nie była prosta i od razu usłana sukcesami, jak mogłoby się wydawać. Gdyby nie jego upór, ambicja, wytrwałość i silna wola, a także wsparcie wielu osób najpewniej nigdy nie zostałby aktorem. Jak to możliwe?

Groźny wypadek mógł oznaczać koniec kariery zawodowej Zbigniewa Zamachowskiego. Co się wydarzyło?

Sam aktor niezbyt chętnie opowiada o tej sytuacji, jednak to, co się stało świetnie pokazuje siłę charakteru i samozaparcie aktora, który wówczas stał u progu kariery.

Młody Zamachowski wybrał się do Warszawy na konsultacje do Akademii Teatralnej. Marzył, by móc dostać się łódzkiej "Filmówki". Na miejscu zaczęto go przekonywać, by zapomniał o amrzeniach związanych z aktorstwem. Dlaczego?

Wszystkiemu winna była wada wymowa. Zamachowski nabawił się jej w dzieciństwie, na skutek groźnego wypadku na rowerze, któremu uległ z winy kolegi. Kumpel kopnął z całej siły piłką w przednie koło roweru. Mały Zbigniew uderzył w betonowy słup i złamał nos, a także podniebienie!

No i później miałem kłopot z układem fonetycznym i sepleniłem niemiłosiernie, co zresztą da się słyszeć na moich wczesnych nagraniach - opowiedział w wywiadzie dla "Na Żywo".

Aktor wybił też przedni ząb, a dentysta w szkole zastąpił go srebrną koronką. Po czasie aktora namówiono do wymiany zęba na akrylowy, jednak ten okazał się za duży i niedopasowany do łuku zębowego. To pogarszało znacząco jego wymowę. Szansę Zamachowskiemu finalnie dała Ludmiła Niedbalska, druga reżyser "Wielkiej Majówki", w której debiutował. Własnie ona namówiła go do intensywnej pracy nad wymową.

Napisała nawet specjalny list polecający do Szkoły Filmowej w Łodzi. Zamachowski dostał szansę z zaznaczeniem, że przez rok ma zrobić znacznie postepy - w przeciwnym wypadku wyleci. Ambitny aktor się nie poddał i dziś może być przykładem do wielu.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW