Nie da się ukryć, że w łóżku spędzamy sporo czasu z naszego całego życia. Sen jest niezwykle ważnym aspektem, bowiem pozwala nam się zregenerować i nabrać sił na resztę dnia. Jego jakość jest niezwykle ważna i wpływa nie tylko na poziom naszego skupienia, ale także na długoterminowe pozostanie w zdrowiu.

Pranie pościeli jest niezwykle ważne

Aby jakoś snu była jak najwyższa, spełnione musi zostać wiele czynników. Często mówimy tutaj o odpowiednio przewietrzonym powietrzu, odpowiedniej temperaturze w sypialni czy też określonej wilgotności. Mało kto zwraca jednak uwagę na to, że także pościel odgrywa istotną rolę w jakości snu i wpływa na nasze zdrowie.

Zbyt rzadkie pranie pościeli jest niezwykle niebezpieczne dla naszego dobrostanu fizycznego. Na pościeli zbiera się bowiem mnóstwo bakterii, potu oraz martwego naskórka, co w dłuższym aspekcie czasu może wywoływać u nas szereg chorób czy alergii. Eksperci radzą, aby pościel wymieniać maksymalnie co trzy tygodnie.

Skuteczne sposoby

Jak podaje portal Super Express, pościel bawełniana powinna być prana w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza, co pozwoli na skuteczne pozbycie się bakterii. Pościel satynowa musi być natomiast prana w nieco niższej temperaturze, bowiem wysoka może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Niestety, po kilku praniach pościel staje się sztywna, szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Nie pomagają ani płyny do prania, ani środki zmiękczające, których co ciekawe nie powinniśmy nawet używać w przypadku pościeli.

Jeśli chcemy, aby nasza pościel znów stała się miękka i przyjemna, poleca się, aby do prania dodać kilka łyżek octu. Produkt ten pomoże nie tylko w zmiękczeniu, ale także wspomoże usunięcie bakterii z naszej pościeli. Co ciekawe, w uzyskaniu dawnej miękkości i puszystości mogą pomóc także piłeczki tenisowe wrzucone do bębna pralki. Podczas wirowania skutecznie będą ugniatać pościel i nadadzą jej upragnioną fakturę.