Decyzja o ślubie i weselu zwykle jest mocno przemyślana i zorganizowana pod każdym względem, a szczególnie dopracowana jest pod względem finansowym.

Kwota włożona do weselnej koperty zależna jest od stopnia pokrewieństwa z parą młodą

Jak wszyscy wiemy, uroczystości ślubne i wesele wiążą się z ogromnymi pokładami finansowymi, które często są jedną z głównych przeszkód stojących młodym na drodze do zalegalizowania ich związku.

Szczególnie teraz, gdy inflacyjne ceny szybują w górę, weselne i ślubne koszty przyprawiają o zawrót głowy. Dlatego też para młoda liczy na rekompensatę finansową z pieniędzy otrzymanych w kopertach od gości weselnych.

Jak donosi Gazeta Pomorska, w 2022 roku koszt związany z organizacją klasycznego wesela wzrósł do około 65 000 złotych. Należy wziąć pod uwagę wzrost ceny usług fryzjerskich, kosmetycznych, oprawy muzycznej, a także pracy fotografa.

Sala weselna oraz weselny catering także mocno podrożały. Powstaje odwieczne pytanie o kwotę, jaką należałoby włożyć do weselnej koperty młodej parze.

Jak się okazuje, obecne trendy wskazują na minimum 1000 zł od rodziców, tyle samo od rodziców chrzestnych, rodzeństwo powinno włożyć do koperty minimum 700 zł, a świadkowie podobnie jak rodzice i rodzice chrzestni minimum 1000 zł.

Do tego należy oczywiście doliczyć kwotę, jaką wydaje się na siebie, jako gościa weselnego, ewentualny dojazd i nocleg na miejscu.

O tym się mówi: Joanna Opozda szczerze o problemach zdrowotnych w trakcie ciąży. Gwiazda zdradziła całą prawdę

Zerknij też tutaj: Pilne ostrzeżenie od wróżbity Macieja. Zdradził, co stanie się w najbliższych latach. “To dzieje się stopniowo”. O co chodzi

Nie przegap tego: Zaskakujące doniesienia na temat rozwodu Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Nikt się tego nie spodziewał