Przyczyna tego pytania dotyczyła także zdrowia właścicieli pokoi. Na Internecie, ilekroć znajdziemy przyjemną sypialnię pełną roślin, dostajemy zmartwione komentarze od osób, które są zdania, że spanie w pokoju z roślinami nie jest zdrowe.

NASA zdumiona działaniem roślin na organizm człowieka

Rośliny oddychają tak jak ludzie w ciągu dnia, emitując w nocy dwutlenek węgla w reakcji odwrotnej do fotosyntezy i przekształcając dwutlenek węgla w tlen w nocy. Tlenek węgla jest często mylony z dwutlenkiem węgla. Pomimo podobnie brzmiących nazw oba gazy są bezbarwne i bezwonne, a przy wyższych stężeniach oba są śmiertelne. CO2 jest stosunkowo nieszkodliwy w niewielkich ilościach, podczas gdy CO jest niezwykle niebezpieczny.

Czy to może być powodem poruszenia? Należałoby wiedzieć, że rośliny wytwarzają nocą znacznie mniej CO2 niż ludzie i zwierzęta domowe. Niektórzy mogą nawet stwierdzić, że spanie w tym samym pokoju co ktoś, w tym samym łóżku, jest mniej zdrowe (pod względem tlenu) niż spanie w pokoju zapełnionym roślinami. Posiadanie roślin w domu, a szczególnie w sypialni, ma wiele zalet.

NASA potwierdziła to twierdzenie. Ponadto dbanie o rośliny może pomóc Ci się zrelaksować po stresującym dniu. Możesz nawet obniżyć poziom stresu, muskając liście rośliny przez 2 minuty! Oprócz roślin potrzebujesz systematycznej wentylacji, świeżej pościeli, komfortowego materaca i dobrych poduszek, aby zapewnić zdrowe otoczenie w sypialni.

Te rzeczy również pomogą ci lepiej spać i poprawić ogólne samopoczucie. Prawdopodobnie nie ma lepszej opcji do sypialni niż wężownica, zwana inaczej językami teściowej, roślina, która poza wieloma zaletami, wymaga niewiele opieki, aby cieszyć się jej pięknem.

Jest idealną fabryką tlenu, a co ważniejsze — całkowicie za darmo i w milczeniu przefiltruje i oczyści powietrze w pomieszczeniu! Nie ma także sobie równych w neutralizacji wszelkich alergenów, więc osoby z astmą mogą spać spokojnie.

Zerknij tutaj: Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej wierze i nawróceniu. Edyta Górniak to tylko jedno z nazwisk

Nie przegap: Polacy mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki. Kto może ubiegać się o 3 tysiące złotych i kiedy będą one wypłacane