Jak podaje portal "Pomponik", coraz więcej polskich gwiazd i celebrytów otwarcie mówi o swojej wierze w Boga i nawróceniu. Wielu uczyniło z tego aspektu swojego życia, element swojego wizerunku. Kto znalazł się na tej liście?

Edyta Górniak

Edyta Górniak od lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Piosenkarka nie kryje, że wiara w Boga stanowi w jej życiu niezwykle ważny element. Wcześniej gwiazda koncentrowała się na medytacji. Dopiero przed 7 laty zaczęła zastępować ją modlitwą.

Nawrócenie się zaowocowało u Edyty Górniak decyzją o zapisaniu swojego jedynego syna do szkoły katolickiej. Diwa nie ukrywa, że kwestie związane z wiarą i religią, często poruszany jest w jej domu. Stara się brać udział w nabożeństwach, godząc obecność na nich ze swoją aktywnością sceniczną.

Edyta Górniak/ instagram: edytagorniak
Edyta Górniak/ instagram: edytagorniak
Edyta Górniak/ instagram: edytagorniak

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro osiągnął sukces na wielu różnych polach. Nie tylko udało mu się znaleźć miłość i założyć rodzinę, ale także osiągnąć spektakularny sukces w dziedzinie gastronomii. To właśnie on, jako pierwszy w naszym kraju, mógł pochwalić się gwiazdką Michelena. Prowadził program "Hell's Kitchen" i oceniał kucharzy w "Top Chefie".

Mimo tak wielu sukcesów, Amaro wskazywał, że wciąż odczuwał pustkę, której w żaden sposób nie był w stanie zapełnić. Przełomowym momentem była trzecia ciąża żony i lęk o jej życie. Wtedy zaczął się modlić do Maryi o pomyślne zakończenie - tak też się stało. Teraz głosi świadectwo swojego nawrócenia.

Patryk Vega

Filmy Patryka Vegi raczej nie nasuwają pierwszego skojarzenia, że ich twórca jest głęboko wierzącym. Mimo to, Vega nie ukrywa, że jest osobą wierzącą, a kontakt z Bogiem daje mu siłę. Momentem przełomowym był wypadek, jaki cudem przeżył zarówno on, jak i jego najbliżsi.

Nie miał wątpliwości, że uratowane życie jest zasługą Boga. W wywiadach nie ukrywa, że każdy kolejny dzień przybliża go do Boga.

Spodziewaliście się tych nazwisk na liście?

To też może cię zainteresować: Adriana Kalska zaskoczyła wszystkich. Jej zdjęcie zainteresowało internautkę. Czy aktorka planuje ślub

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Sikorski z "Sanatorium miłości 4" zdradził kulisy produkcji. Czego nie mieliśmy okazji zobaczyć w programie

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla małżeństw. Jest szansa zdobycia dodatkowych pieniędzy z programu Małżeństwo Plus. Kto może liczyć na 500 zł dla małżeństw