Jak podaje portal "O2", na platformie aukcyjnej eBay wystawiono monetę o nominale 2 euro. Jej kwota jest zawrotna. Warto sprawdzić, czy i w naszym portfelu nie znajduje się podobny egzemplarz. Poznajcie szczegóły!

Moneta o zawrotnej sumie

Na serwisie aukcyjnym eBay pojawiła się moneta o nominale 2 euro. Wycenił ją na zawrotną kwotę 100 tys. euro! Cena robi wrażenie, choć pewnie wiele osób słysząc ją nie dowierza, że faktycznie ktoś jest gotów zapłacić tyle za zwykłą monetę. Tyle tylko, że nie mamy tu do czynienia ze zwykłą monetą, ale z unikatem.

Wszystko za sprawą błędu menniczego, która czyni ją wyjątkow rzadką. Jak informuje jej właściciel na monecie doszło do błędu w druku. Moneta pochodzi z Niemiec. Specjaliści wskazują, że wszelkie monety, w których pojawiają się różnego rodzaju błędy powstałe w czasie produkcji, cieszą się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów.

Jednocześnie eksperci wskazują, że cena za monetę 2 euro, wydaje się nieco zawyżona, bo podobne egzemplarze osiągają na tej samej platformie aukcyjnej nieco niższe. Ich ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy euro.

Moneta 2 euro/ ebay

Trzeba przyznać, że na zapłacenie 100 tys. euro niewiele osób może sobie pozwolić, nawet wśród najbardziej zapalonych numizmatyków.

Cenne destrukty

Na światowych rynkach destrukty (bo tak nazywane są monety z błędem) potrafią osiągać spore kwoty. Najcenniejsze są błędy mennicze znajdujące się na najważniejszych walutach świata, choć i polskie destrukty osiągają całkiem widowiskowe ceny.

Przykładem może być moneta o nominale 50 groszy, wybita w 1923 roku, która zamiast awersu ma negatyw rewersu, została sprzedana za 500 zł. Kwota nie wydaje się szczególnie imponująca, ale biorąc pod uwagę nominał oryginalny i tak robi wrażenie.

moneta / YouTube: Zakapior PRL
moneta / YouTube: Zakapior PRL
moneta / YouTube: Zakapior PRL

Udało wam się trafić kiedyś na destrukt?

To też może cię zainteresować: Andrzej Sikorski z "Sanatorium miłości 4" zdradził kulisy produkcji. Czego nie mieliśmy okazji zobaczyć w programie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adriana Kalska zaskoczyła wszystkich. Jej zdjęcie zainteresowało internautkę. Czy aktorka planuje ślub

O tym się mówi: Odszedł znakomity aktor. W ostatnich miesiącach trwała walka o jego życie po ciężkim wypadku, jakiego doznał