Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Zygmunt Józefczak. Aktor występujący od lat w krakowskim Teatrze Starym. W ostatnim czasie artysta przeżył poważny wypadek. Bliscy Józefczaka i jego przyjaciele zbierali środki na jego leczenie. Niestety pomimo wysiłków specjalistów, życia aktora nie udało się ocalić.

Nie żyje Zygmunt Józefczak

Zygmunt Józefczak występował przez pół wieku na deskach Teatru Starego w Krakowie. Aktor zmarł w wieku 75. lat o czym poinformowali jego bliscy i przyjaciele. W jego dorobku artystycznym znalazły się nie tylko role teatralne, ale także filmowe. Mogliśmy go oglądać między innymi w filmach "Jan Paweł II", czy "Karol - człowiek, który został papieżem".

W kwietniu bieżącego roku Zygmunt Józefczak doznał poważnego wypadku, na skutek którego, doszło u niego do poważnego urazu neurologicznego. Wszystko po tym, jak aktor spadł z metalowych schodów, uderzając wielokrotnie głową o stopnie. Doszło u niego do "wieloogniskowego urazu czaszkowo-mózgowego".

Najbliżsi i przyjaciele prowadzili zbiórkę środków na jego leczenie. Zbiórka została uruchomiona 6 maja tego roku i miała być prowadzona do 4 sierpnia. Na leczenie aktora zostało zebrane łącznie 71 553 zł. Środki miały zostać przeznaczone na specjalistyczną rehabilitację. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, życia Zygmunta Józefczaka nie udało się uratować.

Kim był Zygmunt Józefczak?

Zygmunt Józefczak ukończył wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Występował na deskach Teatru Ludowego w Krakowie (1969-71) oraz krakowskiego Teatru Starego.

Nie tylko występował w teatrze, ale uczył młodych adeptów sztuki teatralnej w krakowskiej PWST. Pracował na rzecz miasta Krakowa, za co został uhonorowany Srebrną Odznaką Miasta Krakowa.

Zygmunt Józefczak/YouTube @Narodowy Stary Teatr Live
Zygmunt Józefczak/YouTube @Narodowy Stary Teatr Live
Zygmunt Józefczak/YouTube @Narodowy Stary Teatr Live

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Zygmunta Józefczaka składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Wielka miłość aktorki zakończyła się w poruszających okolicznościach. Irena Karel przeżyła wiele trudności. Zygmunt Samosiuk był mężczyzną jej życia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kret w ogrodzie to odwieczny problem posiadaczy ogródków i działek. Wiemy, jak skutecznie poradzić sobie z intruzem. Jest kilka sprawdzonych sposobów

O tym się mówi: Kolejne złe wieści o stanie pogody. Po nawałnicach wracają upały. Wiemy, kiedy możemy spodziewać się wytchnienia od gorąca? Długoterminowa