Ostatni tydzień w Polsce okazał się wyjątkowo gorącym jak na lipiec. Miejscami temperatury na całym terenie kraju przekraczały normy dla lipca, a na południu termometry wskazywały powyżej 39 stopni Celsjusza. Mimo frontu burzowego, który przeszedł przez wiele regionów kraju w sobotę i nocą z soboty na niedzielę niosąc ekstremalne zjawiska jak grad i wichury nie możemy jednak spodziewać się wiele niższych temperatur.

Lekkie ochłodzenie w niedzielę da nam chwilę odpoczynku choć w Małopolsce i na Śląsku słupki termometrów mogą wskazać powyżej 30 stopni. Nawet na północnych krańcach kraju będzie niewiele chłodniej, jedynie nad morzem działanie Bałtyku obniży temperaturę do kojących 22 stopni. Jednak nie na długo.

Początek tygodnia aż do czwartku to kolejna fala upałów, już nie takich jak wcześniej, lecz ciężko liczyć na ochłodzenie, kiedy nadal mówi się o spadku o zaledwie kilka stopni. IMGW tłumaczy dynamiczną sytuację pogodową bardzo gorącym wyżem znad saharyjskiej Afryki, który rozgościł się nad środkową Europą.

Jak długo będzie gorąco?

O ile sytuacja powinna poprawić się od środy i czwartku tak poprzednie dni nadal będą trudne, od 25 stopni na Pomorzu po 33 kreski w głębi kraju z możliwością wystąpienia lokalnych burz. Następnie wartości te nieznacznie spadną, synoptycy prognozują od 25 stopni nad morzem po wartości dochodzące do 30 stopni na Dolnym Śląsku, nie przewidując większych opadów.

Na znaczny spadek temperatury według ekspertów IMGW możemy liczyć dopiero w okolicach 19 sierpnia gdzie średnie wskazanie powinno wynieść około 22 stopni. Do tego czasu Instytut poleca zachowanie ostrożności przez unikanie dłuższego pobytu na słońcu, nawadnianie organizmu oraz monitorowanie ostrzeżeń o zagrożeniach.

Jak informował portal "Życie News": TADEUSZ SZNUK SZANUJE SWOJĄ PRYWATNOŚĆ I NIE ROZMAWIA Z MEDIAMI O RODZINIE. WIADOMO JUŻ, KIM JEST ŻONA GOSPODARZA „JEDEN Z DZIESIĘCIU” I JEGO DZIECI

Przypomnij sobie: POTĘŻNE PROBLEMY W ŻYCIU PRYWATNYM JULII ROBERTS. AKTORKA POSTAWIONA W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI. MAŁŻEŃSTWO AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDY WPROST WISI NA WŁOSKU

Portal "Życie News" pisał również: MARTA MANOWSKA NIE PRÓŻNUJE W PRACY, JEDNAK FANI BĘDĄ ZASKOCZENI, GDZIE PREZENTERKA TVP MA SWOJE BIURO. GOSPODYNI „ROLNIK SZUKA ŻONY” W SZCZERYM POLU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KATARZYNA DOWBOR POJAWIAŁA SIĘ W TELEWIZJI NIE TYLKO JAKO PREZENTERKA. WIELE OSÓB NIE WIE O TYM, CZYM ZAJMOWAŁA SIĘ GOSPODYNI PROGRAMU „NASZ NOWY DOM”