Nietypowy ranking właśnie pojawił się w sieci. Okazuje się, że sporządzono badania, w których udział wzięło prawie 36 tysięcy osób - respondenci wskazywali, w których miastach polskich żyje im się najlepiej. Mieszkańcy wskazanych miast są najbardziej szczęśliwi - o jakich miejscach mowa?

Nie od dziś wiadomo, że miejsce zamieszkania stanowi bardzo ważny aspekt jakości życia. Wraz z biegiem lat zmiana miejsca zamieszkania staje się coraz powszechniejszym zabiegiem i coraz mniej osób decyduje się osiedlać na stałe w jednym miejscu, a zwłaszcza młodzi ludzie.

Podczas wyboru miejsca do życia ludzie biorą pod uwagę cały szereg przeróżnych czynników i jak się okazuje, znajdują one potem odzwierciedlenie w odczuwaniu szczęścia i satysfakcji. Warto jest zatem zastanowić się nad kolejnym miejscem zamieszkania.

W tych miastach ludzie się najbardziej szczęśliwi

Respondenci jako najważniejszy czynnik dodający szczęście uznali łatwy dostęp do sklepów, dostęp do natury, dobrą komunikację miejską, rozrywkę czy bezpieczeństwo.

Wśród miast, w których ludzie są najszczęśliwsi znajduje się kolejno: Gdynia, Gdańsk, Zielona Góra, Tychy, Bielsko - Biała, Szczecin, Rzeszów, Katowice, Poznań, Kraków.